15:09
40-річчя Української Гельсінської групи

Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод, відома також як Українська Гельсінська група (УГГ), об’єднання діячів українського правозахисного руху, утворене в Україні 9 листопада 1976. На 50-тисячному мітингу у Львові 7.07.1988 р. на її основі було проголошено створення Української Гельсінської спілки (УГС).

30 меморандумів, декларацій, маніфестів, звернень та інформаційних бюлетенів оприлюднила УГГ до кінця 1980-х років.

5 життів правозахисників віддала Українська Гельсінська група у протистоянні із радянською тоталітарною системою.

550 років сукупно провели діячі групи в таборах, колоніях, в’язницях, засланні, психіатричних лікарнях.

На вшанування цієї події, засвідчення значення для розвитку демократичної правової держави і громадянського суспільства, з метою гідного відзначення 40-ї річниці створення Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод, сприяння розвитку правозахисної громадської діяльності в Україні 4 квітня 2016 року Президент України видав Указ № 126 “Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод”.

У рамках відзначення 40-ї річниці створення Української Гельсінської групи було організовано демонстрацію документального фільму «Українська Гельсінська спілка- вектор визначено» з метою розширення знань студентів про видатних українських правозахисників, бібліотекарі коледжу підготували інформаційну презентацію «УГГ-40 років» та виставку-досьє «Дисидентський рух в 70-80-і роки», на виховних годинах «В обороні прав людини» студенти мали можливість ознайомитися з історією діяльності УГГ та її історичного внеску в становлення української держави.

Переглядів: 620 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: