14:57
85-ті роковини Голодомору

Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

В рамках відзначення 85-х роковин Голодомору співробітники бібліотеки коледжу підготували книжкову виставку, де були представлені різноманітні книжкові та періодичні видання з інформацією про ті страшні події. В холі коледжу була представлена інсталяція на тему Голодомору.

Також студенти І курсу разом з викладачем історії Ніколайчуком О. С. провели виховний захід на якому для студентів коледжу було продемонстровано документальний фільм про Голодомор. Після чого студенти групи Т-15 Грушевський А. і Єднорал А., а також студентка групи Мп-11 розповіли свідчення своїх рідних і знайомих, які пережили страшні події 1932-1933 рр.

Переглядів: 585 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: