20:44
Бережи своє здоров’я!

…Підліток – особистість, яка ще не до кінця сформувалася. З-за віку і емоційної нестійкості підлітки часто не мають власної думки. З цієї причини ними легко маніпулювати. Така маніпуляція відбувається з боку однолітків і старших друзів. І в деяких випадках це негативно позначається на поведінці дитини, у якого з’являються шкідливі звички, однією з яких є потяг до спиртних напоїв.

З метою попередити студентів про всі види залежностей та розповісти про шкідливий вплив тютюнопаління, спиртних напоїв та наркотиків організовано зустріч практичним психологом, Оленою Василівною, з лікарем-наркологом, Покезою Тарасом Олеговичем.

На жаль, культура, яка «живе» в сучасному суспільстві, досить активно рекламує вживання алкогольних напоїв. Наприклад, телевізійна реклама пива прищеплює нашій свідомості те, що воно доступне й безпечно, не згадуючи при цьому про наслідки. Практично в будь-якому магазині підліток може без проблем придбати пляшку пива і розпити її у громадському місці. І те, і інше є порушенням закону.

Тарас Олегович особливу увагу в розмові акцентував на вплив алкоголю на організм людини.

Організм підлітка постійно розвивається, саме тому спиртні напої для нього більш шкідливі, ніж для дорослої людини. Особливо небезпечний вплив алкоголю на психіку підлітка, яка ще не сформована до кінця. Надмірне вживання алкоголю призводить до розумової деградації, порушень в емоційно-вольовій сфері. У підлітка знижується розумова активність, з’являються проблеми зі сном, спостерігається постійна втома. Разом з цим підліток стає апатичним до навколишнього світу або ж проявляє агресію до всіх, хто намагається йому допомогти впоратися з алкогольною залежністю.

Однак найбільшої шкоди спиртні напої завдають здоров’ю підлітка:

алкоголь містить етиловий спирт, який надає непоправної шкоди клітинам мозку. Дитина втрачає інтелектуальні здібності і досить швидко звикає до алкоголю;

стінки судин у підлітків дуже тонкі, в результаті і проникність у них вище. З цієї причини вживання спиртних напоїв обумовлює жирове переродження клітин печінки, що призводить до збою процесу синтезу ферментів, порушення білкового та вуглеводного обміну;

алкоголь негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту: зменшується виробництво шлункового соку. Крім цього виникає дисфункція підшлункової залози, що провокує розвиток панкреатиту і діабету;

алкоголь поганої якості може призвести до отруєнь;

під впливом алкоголю імунна система дитини перестає виконувати свої функції щодо захисту організму від інфекційних захворювань;

крім того спиртні напої підштовхують підлітків до безладних статевих контактів, які небезпечні такими захворюваннями: як гепатит, СНІД і ВІЛ.

Життя кожної людини повинно бути яскравим, веселим і насиченим, і в ній немає місця алкоголю! Вибір завжди існує і вибирати його Вам!!!

Переглядів: 622 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: