10:53
«Безпечне та здорове майбутнє праці»

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає Міжнародна організація праці. У 2019 році МОП вирішила приурочити Всесвітній день охорони праці такій темі: «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Навчаючи наших студентів відповідальності та повазі до законодавства сфери охорони праці, ми закладаємо передумови до безпечних та здорових умов праці у майбутньому. Тому, до Всесвітнього дня охорони праці у нашому коледжі були заплановані заходи виховного та практичного спрямування, які вже стали традиційними і ставлять перед собою мету - навчити студентів самостійно діяти в умовах надзвичайних ситуацій.

Сучасний світ наповнений терористичними загрозами, які ідуть від терористичних організацій, окремих неадекватних осіб, а іноді від певних країн. Україна вчиться жити у такому нестабільному світі, практично перебуваючи у стані неоголошеної війни. На жаль, терористичні загрози для нас вже не телевізійна картинка з далеких країн, а повсякденна реальність. З цією реальністю нам тепер жити і вчитись виявляти терористичні загрози та боротись з ними. Враховуючи все це, основною темою навчань, присвячених Всесвітньому дню охорони праці, які проводились у коледжі 25 квітня, була учбова евакуація студентів і працівників коледжу у випадку терористичної загрози.

На великій перерві викладачі Карась І.В. та Мельник С.А. провели змагання між групами першого курсу коледжу на швидкість одягання індивідуальних захисних засобів, зокрема протигаза. Під час виховної години керівники груп провели детальні інструктажі, як студентам діяти в умовах надзвичайної ситуації, зокрема під час пожежі та загрозі терористичного акту.

І на завершення, під час занять, прозвучав сигнал – «Увага всім! Термінова евакуація!». На виконання цього сигналу із приміщень коледжу за чотири хвилини було евакуйовано всіх працівників і студентів. Для того щоб евакуація була максимально наближеною до реалій, «на виклик» прибули автомобілі Управління з надзвичайних ситуацій: оперативно-рятувальна та піротехнічна. Автомобілі були у повному бойовому спорядженні та з розрахунками, готовими приступити до виконання бойових завдань.

Цього разу їхні навички та бойовий досвід реальних операцій, на щастя, не знадобився і робота обмежилась демонстрацією потужного обладнання, яке дозволяє за декілька секунд підняти бетонний блок, вагою понад 17 тон та розрізати автомобіль навпіл, якщо це необхідно для рятування людей. Вразив наших студентів і арсенал боєприпасів, які залишились після 1-ї та 2-ї світових воєн і які піротехніки знаходять і знешкоджують ще сьогодні, хоча пройшло вже багато десятків років.

Не обійшлося, звичайно, без «селфі» у спорядженні бійця групи піротехнічних робіт МНС, яке з дозволу командира відділення могли приміряти всі охочі або спробувати перерізати товсту металеву трубу за допомогою гідравлічних ножиць з комплекту оперативно-рятувального автомобіля Служби порятунку.

Отримані цього дня знання та практичні навички щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, звичайно, будуть корисні для майбутніх автомобілістів, головне, щоб їх не довелося застосовувати на практиці.

Інженер з ОП    Омельчук С.І.

Переглядів: 608 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1   [Материал]
https://m-dnc.com/vd/saint-seiya-soul-of-gold-streaming

Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: