02:32
Біль душі
15 лютого відзначається 25 років відтоді, як останній радянський солдат залишив афганську землю.
Що ми знаємо про афганську війну?
У грудні 1978 року між СРСР і Афганістаном був підписаний договір, за яким Радянський Союз зобов’язувався переозброїти афганську армію. Виходячи з цього, керівництво СРСР на чолі з Л.І.Брежнєвим продемонструвало готовність надати прокомуністичному режиму НАПА Барака Кармаля реальну воєнну підтримку.
27 грудня 1979 року були введені десантні частини в Баграм, Кабул та інші великі міста, а згодом вони втяглися у бойові дії по всій території.
Брудна підступна війна… Війна, яка тривала 10 років. Років тривоги, горя,  очікування та надії.
Нині на Рівненщині проживає 3,5 тис. колишніх воїнів-афганців. Під час війни в Афганістані загинуло 15 жителів обласного центру, а з Рівненщини – 102 особи і двоє зникли безвісті. Більше сотні повернулося з цієї війни інвалідами, 380 мають поранення і контузії, більш як у сотню сімей прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, батька.
Нове керівництво  СРСР на чолі з Михайлом Горбачовим визнало помилковим рішення попередників, і з кінця 1986 року пішло на поетапне виведення військ з Афганістану. Однак воєнні дії не припинялися.
Восени 1988 року за наказом з Москви розпочалася операція «Тайфун». Радянська авіація завдала нищівного бомбоштурмового удару по кишлаках уздовж траси Кабул – Саланг, якою мали виводити війська. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.
Про подвиги наших воїнів, про те , через що довелося їм пройти, що пережили їхні близькі, за ці довгі роки, про країну, що завдала нам стільки болю, горя, смутку, дізналися студенти, які були присутні  на інформаційній годині, яку проводила бібліотека з вихователями в гуртожитку, де були використанні мультимедійні технології.
Нам дуже хотілося, щоб розповідь, відео та пісні вистраждані в Афгані і про Афган, пройшли крізь наші серця, і щоб всі зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна.
Давайте ж ми з вами будемо пам’ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі у спогадах, у снах, у думках. Схилімо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшов у безсмертя.  Вони цього заслуговують. 
Вітаємо всіх воїнів-афганців з їхнім Днем пам’яті.
   

Переглядів: 808 | Додав: oland | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: