10:28
Чорнобильська АЕС: 30 років після трагедії

Рівно 30 років тому, 26 квітня 1986-го, о 01:23, вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, що спричинило масштабну радіоактивну катастрофу. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році. Тоді сталася неконтрольована аварія, яка призвела до руйнування реактора і викиду в довкілля великої кількості радіоактивних речовин. Значну кількість людей відселили і створили зону відчуження. Україна та Європа досі долають наслідки цієї катастрофи.

Із зони відчуження навколо станції евакуювали понад 115 тисяч людей. Протягом цих років радіоактивне забруднення не витіснило з цієї місцевості тварин, які живуть у зоні довкола Чорнобильської АЕС. Чорнобильська АЕС повністю припинила роботу 2000 року. На самій станції уже 15 років не виробляється електроенергія. Утім, на ЧАЕС досі працюють близько двох тисяч людей.

Нині на Чорнобильській АЕС триває спорудження арки нового безпечного конфайнменту, який має накрити саркофаг, термін експлуатації якого спливає. За проектом, завершити спорудження арки мають до 2017 року.

Сьогодні, в 2016-му, в Чорнобилі все ще не добудована арка, якою повинні накрити реактор, місто-привид Прип'ять пустує, потопаючи в буйній, незайманій зелені, а на занедбаних вулицях Чорнобиля серед застарілих будівель, що руйнуються, зустрічаються будинки з акуратно складеними біля воріт стосами дров і навіть кондиціонерами і тарілками супутникового ТБ над вікнами – в них живуть самосели, люди, які тридцять років тому прийняли рішення не залишати свої будинки.

В коледжі розпочалися пам'ятні заходи з нагоди 30 роковин атомної катастрофи в Чорнобилі, бібліотекарі  не стоять осторонь, беруть активну участь в організації експозицій та виставок приурочених цій події. В гуртожитках №1 та №2 разом з вихователями було проведено інформаційну годину «Чорнобильська АЕС: 30 років після трагедії» де намагалися донести до студентів, що Чорнобильська катастрофа - це трагічний урок людства. Вона показала, що не тільки Радянський Союз, а вся наша планета дуже вразлива. Чорнобиль довів, що ми не дуже розуміємо наскільки обмежені людські сили і наскільки людина має бути відповідальною перед планетою, щоб змогти передати її, якщо не примножену, то хоча б у збереженому вигляді, наступному поколінню.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 675 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: