23:01
«Ціна чужої війни»

15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 16.02.2017 в читальному залі коледжу бібліотекарі, разом з студентами груп Т-13 Кравець Анастасією та Т-14 Мукомолець Андрієм провели тематичну годину «Ціна чужої війни».  На цю зустріч був запрошений ветеран війни, член Рівненської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, полковник у відставці Щербаков Володимир Володимирович, який вразив студентів своїм цікавим та змістовним виступом.

Сьогодні ми вшановуємо мужність воїнів, яким довелось нести нелегку військову службу під час локальних війн, що вирували у різних країнах світу, вкотре з глибоким сумом згадуємо тих,  хто віддав тоді найдорожче – своє життя. Особливо затребуваним є професіоналізм,  військовий вишкіл та патріотизм ветеранів бойових дій нині, коли Україна протистоїть російській агресії.  Ми не починали війн, не стріляли першими, не зазіхали на чужі землі, але боронити нашу землю наш святий обов’язок. Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний » обов’язок в Чилі, Іспанії, Єгипті, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих » точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992р в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військо службовців. За цей час понад 50 військовослужбовців Збройних сил України загинули і понад 100 зазнали поранень і 200 померли вже після повернення з місії. Є і більш старше покоління українського бойового резерву , що налічує майже 330 тис. чоловік. Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані. Окремий, найстарший ешелон ветеранів бойових дій – військові фахівці з досвідом ведення операцій у В’єтнамі , Сирії ,Анголі, Мозамбіку та Єгипті. Чисельний контингент ветеранів українських добровольців, які брали участь у війнах на території колишньої Югославії, у Придністров’ї, Абхазії та Чечні. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала 10 років з 25 грудня 1979року по 15 лютого 1989року. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців , які брали участь у бойових діях в Афганістані – наші співвітчизники, і кожний четвертий із них , хто не повернувся з Афганістану – українець. У складні для України часи воїни афганці діляться набутими знаннями з молодими воїнами, проявляють мужність на Донбасі. За час неоголошеної війни на сході України загинуло 156 воїнів-афганців.

Народна мудрість каже: що земля може нагодувати людину хлібом, напоїти водою із своїх джерел, але захистити себе не може і це свята справа тих, хто їсть хліб, п’є воду, любується красотою рідної  Землі.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 693 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: