22:04
«Цінності в моєму житті»

25 листопада для студентів гуртожитку № 2 проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Цінності в моєму житті» психологом Оленою Василівною і вихователем Ларисою Корніївною. На заняття завітав лектор-консультант Християнського центру «Надія» - Петро Анатолійович.

Заняття проходило за трьома категоріями життєвих цінностей людини: «сім’я», «здоров’я», «друзі».

Олена Василівна розкривала студентам поняття «цінності», формувала бачення й усвідомлення своїх особистісних цінностей щодо сім’ї, які необхідні для повноцінного життя. Петро Анатолійович виступив з промовою про збереження свого здоров’я, його цінні складові. Лариса Корніївна зацікавила студентську молодь інформацією про правила дружби, визначення законів дружби у вигляді приказок, прислів’їв.

Студенти з радістю і зацікавленістю прийняли активну участь в обговоренні життєвих цінностей, тренувались розпізнавати і формувати свої цінності, пропонували свої відповіді щодо правил дружби.  

В кожного з нас ще змалку формуються свої життєві цінності. Величезну роль у цьому процесі відіграють батьки, вчителі, психологи, книжки, які ми читаємо, фільми, які ми дивимося, люди, з якими спілкуємося і нарешті, суспільство, у якому живемо.

Цінності виникають і розглядаються у ставленні людини до навколишнього світу, до оточення. Особистість аналізує світ через призму своїх цінностей, висловлюючи упереджене до нього ставлення.

Життєві цінності дуже важливі тому, що на їх основі формуються людські відносини, обумовлюється поведінка, приймаються рішення й розвиваються особистісні якості кожної людини. Тому, не визначивши своїх життєвих  цінностей, неможливо зробити своє буття таким, як ми прагнемо, тому що для цього немає сформованої основи у вигляді ціннісної парадигми. Отже, необхідно спочатку визначити життєві цінності, щоб зрозуміти, що дійсно важливо в житті. Іноді на запитання з приводу визначення пріоритетних цінностей люди не дають чіткої обґрунтованої відповіді, бо здається, що на нього дуже важко відповісти. І навіть найрішучіша людина може не відразу визначити, що для неї важливо, а що має другорядне значення.

Життєві цінності не виникають за один день. Вони – результат людського досвіду. Життєві цінності – це фундамент, на якому базується людське існування. На відміну від ситуативних, життєві цінності відображають те найважливіше, що стосується життя загалом. У людей можуть бути цінності ситуативні (квиток на літак), професійні (диплом про захист дисертації), але найвагомішими серед названих різновидів є життєві цінності.

Притча «Смак життя»

Один чоловік хотів неодмінно стати учнем справжнього Майстра й, вирішивши перевірити правильність свого вибору, поставив Майстрові такі запитання:

Майстре, Ви можете пояснити мені, навіщо ми живемо?
Не можу, - відповів майстер.
Тоді хоча б скажіть, у чому полягає сенс життя?
Не можу.
А чи можете Ви щось розповісти про природу смерті й про життя ПО ТОЙ БІК?
Не можу.

Розчарований чоловік пішов. А учнів охопило сум’яття: як міг їхній майстер постати в такому непривабливому світлі?

Майстер заспокоїв їх, пояснивши:

- Що корисного в тому, що знаєш мету й сенс життя, якщо ти ніколи не відчував його смаку? Краще їсти пиріг, ніж розмірковувати про нього.

 

Переглядів: 1338 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: