13:40
День Гідності та Свободи

21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Зупинка законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців. 

У ніч з 29 на 30 листопада силовики жорстоко розігнали на Майдані Незалежності активістів, переважно студентів. Влада пояснювала це бажанням розчистити місце для новорічної ялинки. Застосування грубої сили з боку влади, своєю чергою, спричинило ще більшу хвилю протестів, які переросли в Революцію Гідності.

В День Гідності та Свободи класний керівник групи МП-11 І.Б.Мінькевич спільно із викладачем історії О.С. Ніколайчуком та студентами своєї групи провели виховну годину присвячену цій пам’ятній даті.

Метою проведення виховного заходу було нагадати студентам про доленосні події в біографії нашої країни та згадати всіх полеглих Героїв, завдяки яким Україна залишилась незалежною та нескореною державою.

Переглядів: 472 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: