13:48
День пам’яті та примирення

В коледжі відбулися заходи, присвячені пам’ятній даті - 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі  і відзначення  Дня пам’яті та примирення.

Відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги цьогоріч відбувалося в новому контексті- не міфологізоване  осмислення подій ІІ світової війни та її впливу на історичну долю України.

Зокрема проведено огляд-конкурс студентського плакату «Україна в роки Другої світової війни: трагедія і подвиг» та визначено переможців конкурсу.

Викладач циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Мазур М.М. організувала екскурсії до Краєзнавчого музею, де студенти ознайомилися з експозиціями  «Герої не вмирають» і «Рівненщина в роки Другої світової війни». Цікаві та змістовні розповіді екскурсоводів музею Марчука І.В. та Шлапак Л.В.  привернули увагу молоді до драматичних сторінок історії нашого краю.

Напередодні  Дня пам’яті та примирення, за ініціативи заступника з виховної роботи  Василюк Л.Є. та студентського парламенту коледжу, було проведено майстер-клас «Маки пам’яті », який підготували та провели голова ради класних керівників Кулаківська В.В., вихователь гуртожитку Бешта С.М. і студентка групи Мп-41 Фесюк Н. : студенти спільно з викладачами та працівниками навчального закладу виготовили десятки червоних маків-європейського  символу пам’яті про жертв світових  воєн.

Проведення акції супроводжувалося демонстрацією відеоролика «Молодь пам’ятає – Україна перемагає!», знятого за участі студентів Псалтири О., Псалтири Л., Волошина В., Герасимчука М., Лисанця М.- членів студентського парламенту та при технічній підтримці викладачів Марценюка М.В. та Марценюк Ю.Ю.. Під час зйомок ролика, які відбувалися в меморіальних місцях м.Рівне, студенти здійснили покладання квітів до пам’ятників полеглим в роки ІІ-ї світовою війни.

 Кульмінацією заходів із вшанування подвигу Українського народу в роки ІІ світової війни стала загальна виховна година «Через пам'ять про війну - до примирення», що відбувся в актовій залі коледжу.  Лейтмотивом урочистого меморіального заходу стало питання  українського виміру  ІІ світової війни.

Зі щирою цікавістю та увагою присутні  слухали розповідь про опір добровольців Карпатської України угорській агресії, якою фактично розпочалася війна на українських землях, про участь українців в бойових діях у складі армій держав-учасниць війни, про європейську традицію пошанування жертв війни та примирення народів тощо.

Ведучі заходу- викладач Кравчук О.М.  та студент Волошин В.  у своїх виступах наголосили на важливості пошанування всіх ветеранів війни та пам’яті  про тих із них, хто відійшов у Вічність. На завершення виховної години прозвучала чудова життєствердна пісня «Червоний мак »  у виконанні культорганізатора коледжу Уставщикової І.П.

 

Переглядів: 807 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: