15:15
День пам’яті жертв Голодомору

Україна в 1932 – 1933 рр. пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указу Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору.

Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів у селян, яке поєднувалося із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За різними підрахунками, в Україні внаслідок Голодомору 1932 – 1933 рр. загинуло від 3 млн. 941 тис. до 5 млн.  осіб. Непрямі втрати (дефіцит народжень) досягають 1 млн. 122 тис. осіб.

Організований комуністичним режимом Голодомор став геноцидом, що завдав непоправних втрат українському народу, наслідки якого відчутні до сьогодні.

У рамках відзначення 84-ї річниці Голодомору було організовано виставку присвячену українським та іноземним політичним і культурним діячам, які сприяли поширенню відомостей та знань про злочин комуністичного режиму -  геноцид українського народу. Студенти-учасники історичного гуртка провели для студентських груп екскурсію за матеріалами експозиції.

Також для студентів було проведено показ документального фільму «Закляття безпам’ятства. Голодомор 1932 – 1933 рр.  на Луганщині», в бібліотеці представлено художню інсталяцію, а викладачі на заняттях ознайомили студентів з інформаційним повідомленням про відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору, що цьогоріч припадає на суботу 26 листопада.

Пам’ятаймо  минуле, щоб мати майбутнє!

 

Переглядів: 593 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: