17:27
День вишиванки 2017

18 травня 2017 року в коледжі, як у всій Україні та за її межами, українці святкували День вишиванки- це свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції етнічного  українського одягу, символізує єдність поколінь нашої нації.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років День вишиванки набув міжнародних масштабів. Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря.  Історики не можуть визначити точну дату появи вишиванок. Але під час розкопок на Черкащині археологи знайшли срібні фігурки чоловіків, на яких були зображені сорочки з ідентичним орнаментом традиційних українських костюмів XVIII-XIX століть. Це говорить про багатовікову історію вишиванок. А в скількох народних піснях оспівано цей народний стрій! І сьогодні кожному українцю вишиванка милує око, тішить душу, сповнює святковим настроєм.

Традиційно у коледжі серед відбувся конкурс «Найвишиванкова група». Переможцем  стала група Т-23, у котрій найбільше студентів прийшло цього дня на заняття у вишиванках.

Більше фото

Переглядів: 976 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: