13:32
Дружба. Яка вона?

29.10.2014р. для студентів коледжу було проведено розвивальне заняття на тему: «Дружба. Яка вона?» з метою підвищити рівень знань студентів про особливості дружніх стосунків, сформувати навички конструктивного спілкування.

Дружба – безкорисні особисті взаємини, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, загальних інтересах, захопленнях. Обов’язковими ознаками дружби є повага до думки друга, довіра і терпіння. Людей, пов’язаних між собою дружбою, називають друзями. Друг ніколи не покине в тяжкі хвилини, завжди зрозуміє і підтримає. Він ніколи не стане слухати інших, щоб ті не говорили. Хто, як не друг, скаже правду? Тільки друг може говорити про помилки свого друга, а той, у свою чергу, ніколи на це не буде ображатися. Справжня дружба об’єднує тільки тих людей, які здатні пробачити і зрозуміти недоліки інших. Дружба – невід’ємна частинка життя кожної людини. Як сказав Бенджамін Франклін: «Брат може не бути другом, але друг – завжди брат.»

Статуси про дружбу

З ним є про що помовчати.

Друзі – це ті люди, які все про тебе знають і все одно люблять!

Друзі не дивляться один одному в вічі, вони дивляться в одному напрямку.

Бути другом – це означає підставити плече тому, хто втратив надію, і дарувати йому любов.

Суперечності бувають у взаєминах, заснованих на перевазі: коли обидві сторони вимагають більшого, дружба припиняється.

Товаришування, дружба – це взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань.

Товаришувати можна з багатьма ровесниками, а дружити – лише з одним чи кількома.

Друзів повязує велика повага один до одного, принциповість у взаєминах, симпатія.

Взаємодопомога, чуйність, ввічливість – це невідємні ознаки дружнього колективу. Неприпустимі у групі образливі прізвиська, непристойні жарти щодо дружби хлопців та дівчат, грубість у взаєминах, неповага до дівчат. Дружбу, товаришування можна зруйнувати грубими, недоречними жартами. Тому будьте уважними та замислюйтеся над своїми вчинками.

Інформаційний дайджест «Правила дружби»

  1. Дружба – це правда і чесність кожного.
  2. Поважай тих, із ким дружиш.
  3. Що вимагаю від друга, насамперед, вимагаю від себе.
  4. Ніколи нікого не обманюй, не ображай.
  5. Ні до кого не чіпляйся, будь чесним, не засуджуй.
  6. Будь терплячим, не засмучуйся через невдачу.
  7. Ти не кращий за всіх, але і не гірший за всіх!
  8. Якщо вмієш добре грати, то навчи іншого.
  9. Успіху можна досягти тільки разом, у колективі. Частіше кажи: «Нумо дружити», «Нумо грати!»
  10. Ходи  до навчального закладу. І нехай заняття будуть тобі в радість!

Притча про цвяхи

Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли у хлопчика вривається терпець і він з кимось свариться. У перший день він забив 37-м цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи.

Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це.

Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться.

Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха. Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося… Паркан уже ніколи не буде таким, як колись.»

Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів. І рани залишаються, незважаючи на те, скільки разів ви потім вибачитеся. Словесні рани завдають такого ж болю, як і тілесні.

Не залишайте на своєму шляху таких дірок! Не забивайте цвяхів ворожнечі, непорозуміння, жорстокості в душі людей! Будьте толерантними!

Під час проведеного розвивального заняття студенти активно виконували різні цікаві вправи, проводили дискусії про особливості дружніх стосунків, складали закони дружби.

 

Переглядів: 861 | Додав: NikM | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: