12:32
Гривня - картка пам’яток завжди під рукою

18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та визначних місць, який відзначається з 1984 року і встановлений Асамблеєю міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО. В Україні відзначають з 1999 року і має назву «День пам’яток історії та культури».

В цей день згадують про те, що кожна країна – це своя історія та культура. Завдання свята – ще раз нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини. Україна має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам’ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну віху подію.

На краєзнавчому квесті «Гривня: карта пам’яток завжди під рукою», який провели працівники бібліотеки, ми говорили про пам’ятки, які в нас завжди знаходяться під рукою – це гривні.

Що побачить допитливий розум, вивчаючи сучасні купюри? Європейська валюта несе на собі зображення мостів як символ конструкцій, що з'єднують людей. Гривня ж увічнила образи князів, поетів, воїнів, істориків і філософів як знак, що на купюрі може виявитися образ кожного гідного українця. 

Часто розплачуючись за чергову покупку в магазині, ми не замислюємося, що тримаємо в руках не просто засіб платежу, що дозволяє нам купити певну річ. Грошові купюри – такий же національний символ, як герб, гімн чи прапор країни, і навіть туристичне надбання, яке може надихнути на незвичайну подорож. Пропонуємо вашій увазі унікальну екскурсію по визначних пам'ятках, зображених на українських купюрах.

Сучасна грошова система зазнала разючих змін як у способі виготовлення банкнот, так і у їх зовнішньому вигляді. Ви можете взяти у руки будь-яку купюру і зауважити, що на зворотному боці знаходиться певне зображення. Все це не випадково, тож, що зображено на українських гривнях, відвідувачі дізналися на нашій зустрічі.

Користувачам нашої Інтернет сторінки, ми пропонуємо ознайомлення лише з однією купюрою, яка тісно пов’язана з нашим краєм.

Польща? Чехія? Угорщина? Уперше побачивши на фото замок Любарта, багато хто не може повірити, що така чудово збережена середньовічна пам’ятка стоїть в одному з обласних центрів України.

На звороті 200-гривневої банкноти зображується в'їзна вежа Луцького замку на лицевій стороні Леся Українка.

 

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 634 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: