20:41
«Інтелектуальні дискусії про життєві цінності людини»

Кожна людина повинна для себе визначити, а що ж для неї є цінним в цьому житті? У чому сенс життя? Що я хочу від цього життя? До чого мені треба прагнути, щоб цього досягти? Щоб відповісти на всі хвилюючі питання, кожен повинен для себе визначити, що ж дійсно для вас важливо в житті. У кожного система цінностей буде різною. Для когось це: гроші, житло, одяг і їжа. А для інших існують тільки духовні цінності.

Але є цінності, які важливі всім, без винятку. 25 жовтня у стінах нашого гуртожитку проведено виховний захід «Інтелектуальні дискусії про життєві цінності» практичним психологом, Оленою Василівною, і вихователем гуртожитку № 2, Ларисою Корніївною.

Студенти із захопленням прийняли участь у інтелектуальних дискусіях, працювали згуртовано у командах над поданими завданнями, цікаво і креативно висловлювали свої відповіді, а саме головне – формували вміння визначати важливі для себе життєві цінності.

В кожного з нас ще змалку формуються свої життєві цінності. Величезну роль у цьому процесі відіграють батьки, вчителі, психологи, книжки, які ми читаємо, фільми, які ми дивимося, люди, з якими спілкуємося і нарешті, суспільство, у якому живемо.

Цінності виникають і розглядаються у ставленні людини до навколишнього світу, до оточення. Особистість аналізує світ через призму своїх цінностей, висловлюючи упереджене до нього ставлення.

Життєві цінності дуже важливі тому, що на їх основі формуються людські відносини, обумовлюється поведінка, приймаються рішення й розвиваються особистісні якості кожної людини. Тому, не визначивши своїх життєвих цінностей, неможливо зробити своє буття таким, як ми прагнемо, тому що для цього немає сформованої основи у вигляді ціннісної парадигми. Отже, необхідно спочатку визначити життєві цінності, щоб зрозуміти, що дійсно важливо в житті. Іноді на запитання з приводу визначення пріоритетних цінностей люди не дають чіткої обґрунтованої відповіді, бо здається, що на нього дуже важко відповісти. І навіть найрішучіша людина може не відразу визначити, що для неї важливо, а що має другорядне значення.

Життєві цінності не виникають за один день. Вони – результат людського досвіду. Життєві цінності – це фундамент, на якому базується людське існування. На відміну від ситуативних, життєві цінності відображають те найважливіше, що стосується життя загалом. У людей можуть бути цінності ситуативні (квиток на літак), професійні (диплом про захист дисертації), але найвагомішими серед названих різновидів є життєві цінності.

Життєві цінності… А хіба саме життя не є цією цінністю? Як ми думаємо — так і живемо.

Бережіть свої цінності, бо з ними життя стає яскравим, цікавим, повним і потрібним!!!

 

Переглядів: 835 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: