11:58
«Як не потрапити в тенета торгівця людьми»

Один мудрець сказав: «Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе – можливо, ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника – перемога точно буде на твоєму боці.» Під супротивником ми маємо на увазі торгівлю людьми, і наша з вами мета – знати про це явище якомога більше.

Для наших студентів 22 і 30 березня в гуртожитках № 1,2 практичним психологом, Оленою Василівною, і запрошеними гостями з Громадської організації центру підтримки громадських ініціатив «Чайка»: юристом Мельник Тетяною Дмитрівною та тренером Салівончик Оксаною Дмитрівною проведено інформаційно-пізнавальний тренінг під назвою «Як не потрапити в тенета торгівця людьми».

Метою такого заходу було сформувати уявлення про торгівлю людьми, розвинути навички безпечної поведінки, підвищити соціально-правові знання студентів.

Багато людей знають про проблему торгівлі людьми – з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів... Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни. В міжнародній системі Україна визначена – як країна постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину «живого товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії.

Більшість постраждалих від дій работорговців, насьогодні, є чоловіки, оскільки трудова експлуатація за кілька минулих років випередила сексуальну.

Ряд експертів одностайно висловлюються про те, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі; у цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати; одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю.

Що таке торгівля людьми?

Торгівля людьми – це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку. Торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

322 випадки продажу людей у рабство виявили торік українські правоохоронці. Таку офіційну статистику наводить Міністерство внутрішніх справ України. А за останні 18 років жертвами торгівлі людьми стали 100 тисяч українців. Причому йдеться не лише про жінок, з яких роблять повій, а й про чоловіків, котрих використовують для трудової експлуатації.

Яким є механізм такого бізнесу в Україні? Хто потрапляє у тенета работоргівців?

Негативний вплив від торгівлі людьми полягає ще й у поширенні венеричних захворювань, СНІДу, формуванні моральної деградації та відчуженості особистості, втрати родинних зв’язків, зруйнуванні суспільної моралі, небезпечному «звиканні» громадської свідомості до негативного явища, поширенні депресивних синдромів та суїцидальних тенденцій, зростанні агресивності та жорстокості. Торгівля жінками сприяє знищенню генофонду нації, оскільки злочинними угрупованнями втягуються у проституцію лише фізично здорові та найпривабливіші дівчата.

Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально.

За оцінкою ООН – кожного року в світі продають від 2 до 4 мільйонів людей Кожного року в ЄвроСоюз нелегально ввозять близько 200 000 людей, переважна більшість з яких ввозиться для сексуальної експлуатації .

80% жертв, що продаються закордон, це жінки, і 70% таких жінок продаються з метою сексуальної експлуатації .

За оцінками, прибутки від торгівлі людьми складають 7-13 мільйонів доларів на рік.

Любі студенти, будьте обережні, поважайте себе!

Золоті правила «Як не потрапити в тенета торгівця людьми»:

- Нікому не довіряйте ваш паспорт.
- Залиште вдома своїм рідним інформацію про своє перебування за кордоном.
- Не забувайте, знання іноземної мови полегшить вам перебування за кордоном.
- Запам’ятайте: фіктивний шлюб – злочин.
- Переконайтеся, що шлюб, зареєстрований в Україні, буде дійсний за кордоном. Порадьтеся з юристом щодо укладання шлюбного контракту.
- Регулярно телефонуйте додому.
- Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном.
- По приїзді в країну, де ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України.
- Не забудьте з’ясувати номери телефонів українських посольств, неурядових організацій, які надають допомогу особам, які опинилися у скрутному становищі.

Переглядів: 865 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: