09:01
Кривава плата за спочивання на лаврах

Рівно 25 років тому, 1 грудня 1991 року, в Україні відбувся референдум про незалежність країни. Понад 90% жителів висловилися на підтримку незалежності. 

Референдум був проведений з метою визначити ставлення громадян до Акту проголошення незалежності України, прийнятому 24 серпня 1991 року. 

Порядок проведення і текст бюлетеня були затверджені постановами Верховної Ради від 11 жовтня 1991. Бюлетень референдуму містив текст Акту проголошення незалежності України і питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" із двома варіантами відповіді: "Так, підтверджую" або "Ні, не підтверджую".

В читальному залі коледжу, на великій перерві, було проведено інформаційну годину «Кривава плати за спочивання на лаврах». Під час проведення якої  було розказано про те, що голосуючи за незалежність, жителі України різних національностей вірили, що голосують за краще життя.

Ще Піфагор стверджував, що найважча і найпотрібніша наука – називати речі справжніми іменами. Повною мірою це стосується двох референдумів, що відбулися в Україні 1991 року. На перший з них, що відбувся 17 березня, полюбляють посилатися прибічники «руського міра», бо, мовляв тоді 70% учасників референдуму в УРСР проголосували за збереження СРСР. Однак крім напрочуд хитро сформульованого першого запитання, єдиного для всіх громадян «союза нерушимого», українці тоді відповіли ще на додаткове: «Чи згодні ви з тим, що Україна має бути у складі Союзу радянських суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України?» Позитивну відповідь на нього дали аж 80% учасників, що свідчить:українці проголосували за аналогічну Євросоюзу спілку незалежних країн, а не за реанімацію імперської тюрми народів.

Тріумфальний  результат референдуму 1 грудня 1991 року фактично лише підтвердив незмінність уже обраного шляху на незалежність.

Досі тиражовані твердження, що 90% громадян України проголосували за незалежність, і в усіх регіонах більшість населення висловилась за це, не є правдою, якої прагнув ще Піфагор. Насправді лише 84% тих, хто взяти участь у референдумі прийшли на виборчі дільниці. З урахуванням цього 90% виборців, які проголосували "За", перетворюються на 76% громадян із правом голосу, які підтримали незалежність.

Так само правда, що лише 2,4 мільйона жителів України, або лише 6,4% загальної кількості виборців, проголосували "Проти". Решта, а це майже 6 мільйонів осіб, не визначилися з вибором. Отож влада незалежної України мала б докласти зусиль, щоб перетворити цих людей на патріотів.

Натомість вона заспокоювала себе й український народ тим, що незалежність підтримана в усіх регіонах. Однак це лише формальна правда, бо, наприклад, у Криму з 1 мільйона 535 тисяч виборців "За" проголосували лише 561 тисяча, або 36,6% тих, хто мав право голосу. Аналогічна ситуація в Севастополі, де українську незалежність підтримали лише 36,4%. Єдиною втіхою було те, що активних супротивників, які проголосували "Проти", виявилось ще менше -28,5, або 25,1%, що забезпечило номінальну перемогу на референдумі.

У підсумку вона виявилася прірвою, бо доки мер Москви Лужков будував житлові багатоповерхівки для російськомовних кримчан, київська влада не спромоглася навіть профінансувати друк єдиної в Криму українськомовної газети – навіть за часів президенства Ющенка, не кажучи вже про періоди правління байдужих чи вороже налаштованих до української культури номінально українських президентів.

Економлячи навіть на банальному об’єктивному інформуванні населення, якому десятиріччями безперешкодно промивав мізки російський агітпроп. Україна змушена фінансувати повномасштабні бойові дії проти окупантів. Вони сповна скористувалися довірливістю одурманених путінською пропагандою і злочинною безпорадністю нашої влади, яка за 25 років не донесла до свідомості кількох мільйонів проросійськи налаштованих обивателів наші патріотичні цінності.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 553 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: