10:44
Лекція Стефана Ґуставсона з нагоди 500-річчя Реформації

У 2017 році світ відзначає 500-ту річницю Реформації. Важливість цього історичного процесу підкреслює масштаб святкування. Воно відбувається не лише в Німеччині, де почався реформаційний рух, але й в інших країнах Європи, Північної та Південної Америки, Азії та Тихоокеанського регіону, та навіть Африки. Завдяки указу Президента «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» на державному рівні ювілей Реформації відзначають і в Україні.

Реформація (від лат. reformatio — перетворення, виправлення), в XVI ст.- суспільно-політичний і ідеологічний рух, що своєю метою проголошував повернення до біблійних першоджерел християнства та охопив більшість країн Західної і Центральної Європи. Реформація торкнулася не лише суто релігійних питань, вона вплинула на більшість сфер суспільного життя Європи.

Завдяки сприянню Олександра Третяка (ректора Рівненської Духовної семінарії) 8 лютого в коледжі відбулася лекція Стефана Ґуставсона на тему «Новий атеїзм: філософський аналіз» (Stefan Gustavson- голова Євангельського Альянсу Швеції, директор Credo Academy- христианського навчального центру в Стокгольмі)

Новий атеїзм (англ. New atheism) — умовна назва системи поглядів ряду вчених, філософів та громадських діячів, в основі якої лежать уявлення про релігію як про хворобу сучасного суспільства, з якою потрібно активно боротися, і спростування базових положень релігії (наприклад, про існування Бога) за допомогою наукового методу. «Нові атеїсти» розглядають релігію не просто як оману, але як зло, з яким необхідно активно боротися. Як зло вони розглядають і толерантність до релігії.

Стефан Ґуставсон ознайомив присутніх з новими стратегіями проникнення атеїзму у свідомість людей. Проаналізував для цього праці сучасних американських філософів: Річард Довкінз «Бог є химерним вимислом», Крістофер Гітченс «Бог не є великим», Сем Харріч «Кінець віри», Даніель Деннет тощо.

У виступі було проаналізовано сутність арґументації прихильників новітнього атеїстичного світогляду, що набув значного поширення в сучасному секуляризованому суспільстві та подано контрарґументи християн.

По завершенні лекції гість відповів на запитання присутніх на зустрічі студентів та викладачів.

Переглядів: 660 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: