12:23
Лекція з елементами бесіди для студентів гуртожитків Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП
До відзначення Міжнародного дня інвалідів 3 грудня 2013 року була проведена лекція з елементами бесіди для студентів гуртожитків Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП.
«Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і  до сьогодення ,в людей, яких ми зараз відносимо до категорії – «інвалід», було дуже мало шансів на виживання.»
Це страшна правда – завжди і у всі часи турбота про інвалідів, в основному, трималася на щирій добрій волі окремих людей. Які шанси сучасних інвалідів на благополучне виживання без сторонньої допомоги зараз? Шанси не змінилися, їх просто немає.
Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто, давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються «як можуть» зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їхньому місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.
Сучасне суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості. Не можна не відзначити, що ті заходи, які були вжиті з боку офіційних державних структур багатьох країн, громадських організацій і громадянської позиції не байдужих до проблем людей-інвалідів, принесли в нашу цивілізацію ті ноти надії, які раніше просто ігнорувалися. В кінці ХХ сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне "Десятиліття інвалідів”.
В теперішній час, суспільство намагається дати собі відповідь, знайти себе в цій проблемі. Результати цього пошуку дали позитивні результати. Про проблеми інвалідів заговорили, їх перевели в площину активних практичних рішень, права інвалідів почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота прийняла системний характер. Наприкінці 1992 року Генеральна Асамблея проголосила 3 грудня «Міжнародним днем інвалідів». 
Кожна десята людина у світі є інвалідом, багато, хто з яких рік у рік живуть у чотирьох стінах, не маючи ні найменшої можливості брати участь у суспільному житті. В Україні проживає близько 2,5 мільйони інвалідів, які становлять 5% населення. При цьому спостерігається тенденція до збільшення кількості людей, яким необхідно створити належні умови для життєдіяльності й інтеграції в громадське життя. Вони хочуть жити повноцінним життям, вільно пересуватися, не відчувати дискримінації в працевлаштуванні, мати можливість відвідувати поліклініки, бібліотеки, кінотеатри, концерти.
Захищаючи гідність інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними  людьми, які надихають багатьох, в тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства.
Рівень цивілізованості суспільства, внутрішня культура людини, виховання толерантного ставлення, моральних якостей (доброти, милосердя, чуйності, підтримки, співчуття) визначають відношення до проблем людей з обмеженими можливостями.
У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий, озирнутися навколо себе і побачити не людину з обмеженими особливостями чи «інваліда», а ОСОБИСТІСТЬ, таку, як ми. 


Переглядів: 938 | Додав: oland | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: