11:30
«Лихослів’я – отрута для мови. Що таке лихослів’я?».

07.10.15р. для студентів-першокурсників у гуртожитку №2 психологом коледжу Оленою Василівною було проведено заняття на тему: «Лихослів’я – отрута для мови. Що таке лихослів’я?».

Мета даного заняття полягала в тому, щоб здійснити профілактику вживання лайливих, образливих слів та нецензурної лексики, проявів агресії в студентському середовищі.

Лихослів’я – мова, наповнена непристойними словами, висловлюваннями, лайкою. Лихослів’я, як і хамство, - зброя невпевнених у собі людей. Вживання в мовленні такої лексики свідчить про духовні хвороби людини. Слово – це не лише набір звуків, що виражають думку. За його допомогою можна дуже багато розповісти про наш духовний стан. Сократ говорив: «Яка людина, така її мова».

Під впливом звуків, зокрема й людської мови, молекули води (а наше тіло приблизно на 80% складається з води) починають вибудовуватися у молекулярні структури, сполуки. І залежно від ритму і смислового навантаження ці молекулярні сполуки можуть лікувати чи, навпаки, отруювати організм.

У XX ст. японський учений Масару Емото на науковому рівні довів, що вода не лише сприймає інформацію, а й може змінюватися під впливом слова. За допомогою новітнього устаткування йому вдалося заморозити і сфотографувати молекули води під мікроскопом. Те, що він розгледів на молекулярному рівні, його вразило. На фото відображалися переважно кристали різної форми й чіткості – на вигляд дуже схожі на сніжинки. Над ємністю з водою перед заморожуванням говорили різні слова з багатьох мов чи впливали на неї музикою. З’ясувалося, що форма кристалів відбиває дивовижні властивості води. Учений дійшов висновку, що похвала впливає на структуру і властивості воду краще, ніж прохання чи вимога, а лихослів’я не здатне породити гармонійну красу.

Ви лишень уявіть, якщо думки й вислови можуть таке робити з водою, що вони здатні зробити з людиною! Ще більш разючі висновки своїх досліджень нещодавно оприлюднив уральський учений Геннадій Чеурин. Він стверджував, що ненормативна лексика дуже негативно впливає на організм людини, згодом знищуючи його. Гіпотезу Чеурина «про вплив ненормативної лексики на психофізіологічний стан живих організмів» перевіряли столичний науковий центр при Мінздраві РФ, технічні університети Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга і Барнаула. І ця теорія виявилася достовірною!

Із експериментальною метою поливали зерна пшениці різною водою: одна вода «чула» лише лайливі слова, інша вода – лише молитви. Насіння, які поливали першою водою, сходили лише в 49 випадках зі 100. Ті ж, що поливали водою, заговореною молитвами, проростали в 96 випадках. Якщо над склянкою води прочитати молитву чи вилаятися, а потім випити, то ефект від участі цієї води прямо пропорційний позитивній чи відповідно негативній енергії.

Вивчаючи вплив на рослини енергетичного потенціалу слів, зокрема і лайливих, учені встановили, що більшість «облаяних» матом експериментальних рослин загинули, а ті, що вижили стали генетичними виродками, нездатними програмувати розвиток здорового  життя.

Друга група вчених під керівництвом доктора біології І. Б. Белявського 17 років займалася проблемою лихослів’я. Вони довели, що люди, які часто говорять лайливі слова, живуть значно менше, ніж ті хто не лається, оскільки у їхніх клітинах дуже швидко наступають вікові зміни і виявляються різні хвороби.

На жаль, лихослів’я негативно впливає як на здоров’я тих, хто лається, так і на тих, хто змушений слухати лайку. Адже наші пращури давно знали, що злі слова вбивають. Невипадково прокляття вражало до смерті. І саме словом воскрешали мертвих, зцілювали хворих. Мабуть, якби людина могла бачити, який потужний негативний заряд, ніби ударна хвиля від бомби, поширюється в різні боки від поганого слова, вона б не вимовила його. Отакі незаперечні факти.

Отже, єдиний шлях, що веде до збереження  здоров’я кожної людини, - це зміна якості відносин людини до самої себе й до оточення загалом.

Памятка

«Як впоратися з лихослів’ям»

● Удосконалюватися в рідній мові.

● Поглиблювати свій активний і пасивний словниковий запас.

● Виховувати в собі гуманні риси доброту, милосердя.

● Прагнути до гармонійного життя, яке несумісне з негідними думками і словами.

● Вчитися керувати своїми емоціями.

● Поважати почуття інших.

● Пам’ятати, що лайка – це гріх!

● Заборонити  собі образливий, крикливий, злий тон.

● Заборонити собі грубі, зневажливі, презирливі слова.

Переглядів: 2007 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: