11:31
Микола Карнаухов - ім’я записане у Вічності

Сьогоднішній день приносить українцям тривожні новини з фронтів війни на сході України, болем сповнюють наші серця незворотні втрати кращих синів України, які полягли у нещодавніх боях поблизу м.Авдіївка. На громадській панахиді-прощанні з загиблими героями чомусь не помітно можновладців, які напевно заклопотані «важливішими» справами. Але для тих, кому Україна - не територія, а Батьківщина, таке ставлення до загиблих героїв не прийнятне.

В ці дні у актовій залі коледжу відбувся меморіальний захід, присвячений світлій пам’яті нашого земляка-рівнянина, викладача НУВГП Миколи Карнаухова.

6 лютого виповнюються другі роковини з дня його смерті на фронтах неоголошеної війни. Біографія М.Карнаухова розповідає нам про талановиту і віддану своїй Батьківщині людину: « Народився 20 липня 1965 року у місті Кокчетав (Казахстан).

У 1982 році вступив на механічний факультет Українського інституту інженерів водного господарства, який закінчив у 1989 році і отримав кваліфікацію інженера-механіка. У 1983-1985 рр. проходив строкову військову службу у Військово-Повітряних Силах.

З 1992 до 1994 року навчався в аспірантурі. У 1999 році захистив дисертацію на здобуття вченого звання кандидата технічних наук.  Автор більше 50 наукових і навчально-методичних праць, зокрема 4 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Працював викладачем НУВГП, доцент кафедри автомобілів та автомобільного господарства, кандидат технічних наук.

Старший лейтенант Микола Карнаухов ніс військову службу в 57-й бригаді Збройних Сил України. Він був сапером. Останню звістку від нього рідні отримали 4 лютого, а після цього він зник безвісті поблизу населеного пункту Чернухіно в районі Дебальцева Попаснянського району Луганської області.

5-6 лютого 2015р. його бачили пораненим. Пізніше стало відомо, що він загинув. Протягом тривалого часу його тіло зберігалося в одному з моргів Дніпропетровська.

Поховали героя 10 березня 2015 в Рівному на Алеї Героїв.

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року Микола Карнаухов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Згідно рішення Рівненської міської ради Карнаухову Миколі Миколайовичу було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне».

9 жовтня 2015 року у Рівному на стіні третього корпусу НУВГП, що знаходиться по вул. Олекси Новака 77, на честь загиблого в зоні АТО викладача М.Карнаухова встановили меморіальну дошку.

Вулиця м. Рівне, на якій розташована Центральна міська лікарня тепер названа його іменем».

Своїми спогадами про Миколу Миколайовича поділилися ті, для кого він був другом- викладач університету Кужій Володимир Андрійович, викладач Пікула Микола Веніамінович та його дружина Світлана Борисівна- рівненський журналіст. Їхні розповіді про свою багатолітню дружбу з Миколою Карнауховим були переконливі та щирі. Переконані, що всі присутні відкрили для себе цю непересічну особистість- справжнього патріота, талановитого науковця, мужнього бійця, вірного товариша і друга. Завершилася зустріч переглядом світлин та останніх прижиттєвих кадрів Миколи Миколайовича..

Слава Богу і слава Україні!

Героям слава!

Всі публікації про М.Карнаухова:

http://cbs.rv.ua/news/karnaukhov_mikola_mikolajovich/2015-05-13-820

 

Категорія: АТО | Переглядів: 1075 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: