18:05
Мир та злагода-головна умова існування людства

Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.

Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.

Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Президента України №100 від 5 лютого 2002 року.

ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

Щороку в ООН є чудова традиція для привернення уваги – дзвонити у «дзвін миру» як заклик до єдності та миру у всьому світі. Ця церемонія триває близько 15 хвилин і відбувається тільки двічі на рік.

В якості емблеми на 21 вересня, Міжнародний день миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

Працівниками бібліотеки  разом з вихователями коледжу 20 та 21 вересня,  в гуртожитках №1 та 2, було проведено інформаційну одину: «Мир та злагода – головна умова існування людства», мета якого була дати інформацію про цей день і поєднати з подіями в Україні.

В Україні це свято відзначатимуть вже вп’ятнадцяте. Погодьтесь, назва звучить досить символічно – Міжнародний день миру: не всесвітній, а саме міжнародний (!) День миру саме між народами, а не, наприклад, державами. Адже саме народ є тією рушійною силою, яка може все. На підсвідомому рівні (а ще краще – на свідомому!) кожен народ знає: він може і руйнувати, і будувати.

Мир, спокій і єдність – це ті речі, які прагне кожен з нас. Припинити військові дії, проливання крові мінімум на добу та сісти за стіл переговорів – саме такий заклик до всіх країн світу висловлює ООН у цей день. Можливо, саме у цей непростий час Україні та Росії варто спробувати вже вкотре за допомогою домовленостей і конструктивних рішень дійти згоди.

А загалом кожен з нас може стати миротворцем. Для нас, християн, покликання любити ближнього має бути центральним у житті. Це можна зробити будь-де: у своїй сім’ї, на роботі чи у громадському місті. Варто бути трішки сміливішим і не боятися першим запропонувати мирне вирішення конфлікту, бути готовим поступитися власною гордістю і підставити дружнє плече. Тоді результат може стати більшим, ніж наші очікування. Адже християни мають особливу екуменічну відповідальність – бути посланцями, добра, спокою, миру та єдності у світі.

 

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 700 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: