20:11
«Міжетнічна толерантність»

У гуртожитку № 1 практичним психологом і вихователем проведено круглий стіл зі студентами першого та третього року навчання. Темою для обговорення було «Міжетнічна толерантність». Мета такого заняття полягала в тому, щоб здійснити профілактику проявів расизму і ксенофобії студентської молоді.

Реалії сьогодення свідчать про те, що Україна не є винятком і в українському суспільстві спостерігається збільшення проявів ксенофобії – етнічної, політичної, релігійної. Причини полягають у накопиченні соціальних та економічних проблем у соціумі загалом. Отже, питання про те, чому породжується ненависть до представників інших рас, і досі залишається актуальним, хоча дослідники минулого, здавалося б, дали на нього вичерпні відповіді. Борців за «чистоту крові раси» історія бачила чимало. Це і англосакси в Америці, і фашисти 30-х і 40-х рр. ХІХ ст. у Німеччині та Італії, і сучасні російські неофашисти, і навіть деякі наші свободівці.

Расизм – це одна з потужних сил, що заважає людству об’єднатися. Він є інструментом для тих, хто прагне розділити суспільство на вищих і нижчих. І навіть наше протистояння Схід/Захід із його дихотомією «канапи-бандерівці» також має всі ознаки прояву расистського світогляду.

Расизм як політика – це дискримінація особистостей, суспільних груп або частини населення, або ж груп людей. У найгірших своїх проявах – це політика переслідувань, принижень, завдання ганьби, насильства, нагнітання ворожнечі та неприязні, поширення відомостей, що паплюжать людину або певну категорію людей; нанесення шкоди за ознакою раси етнічного походження (видимої відмінності в зовнішності).

Злочини, скоєні на грунті расизму і ксенофобії, - нове явище для української громади. І тому воно потребує прискіпливої уваги органів влади, громадських організацій, місцевих адміністрацій, навчальних закладів тому, що проблема збільшення проявів расизму і ксенофобії щороку стає дедалі актуальнішою.

Ксенофобія – це хворобливий стан, що проявляється у нав’язливому страху стосовно чужинців чи просто чогось незнайомого, чужоземного; страх перед чужоземцями та ненависть до них; це головний психологічний чинник найбільш кривавих та безглуздих конфліктів в історії людства; психологічний механізм усіх міжнаціональних війн, геноциду, погромів та етнічних чисток, братовбивчих конфліктів.

Студенти активно прийняли участь у проведенні круглого столу з проблемної і актуальної теми, формували правильне бачення та думки щодо толерантного ставлення до людей іноземного походження.

Переглядів: 630 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: