16:44
Насилля над жінками

Насилля над жінками – глобальний феномен, про який забувають, не говорять чи відмовляються визнавати.

Згідно з дослідженням, опублікованим в медичному журналі The Lancet, масштаб цієї проблеми сягнув епідемічних, планетарних розмірів, утім, прихованих.

Найбільше потерпають у суспільства від насилля, як правило, жінки та діти. Останнім часом світове співтовариство приділяє цій проблемі багато уваги.

Розрізняють насилля в сім’ї та насилля в суспільстві. Обидва види насилля поділяють у свою чергу на фізичне, статеве, психологічне.

25 листопада весь світ відзначає день боротьби за ліквідацію насилля над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році як Міжнародний день за ліквідацію насилля по відношенню до жінок.

Проблема насилля щодо жінки є надзвичайно актуальною і в Україні. В нашому коледжі проведено заходи для запобігання цьому ганебному явищу. Викладач Гайка О.Л.  оформила інформаційний стенд та провела бесіди  з даної теми у навчальних групах.  Завідувач бібліотекою Онищук Г.М. разом з вихователем гуртожитку №1 Бештою С.М.,  провели зі студентами круглий стіл: «Насилля над жінками», де продемонстрували фільм «Сексуальне насилля». Студентам наголошено, що без подолання цього згубного явища у суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок та чоловіків.

Очевидно, необхідно вивчати та наслідувати досвід західних країн, де останнім часом активно розбудовуються мережі центрів допомоги дітям та жінкам, що зазнають сексуального насилля. Як правило, ці центри утримуються на спонсорські кошти та завдяки діяльності ентузіастів – громадських працівників. Реабілітаційні центри реально допомагають жінкам та дітям, а також проводять велику профілактичну роботу щодо запобігання різним формам насилля, пропагують різноманітні засоби боротьби з ними. 

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 721 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: