16:15
Обережно, небезпечні хвороби!

В наш час, напевно немає людини, яка б не чула про небезпечні хвороби -дифтерію, кір, правець, грип. Проте чимало громадян помилково вважають, що їх ця проблема не стосується, а тому легковажно ставляться до здійснення вакцинації. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі - смерть. Лише вакцинація захищає від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням - альтернативи їй немає.

На зустрічі зі студентами фельдшер коледжу Самкова Т.В. детально розповіла про симптоми та перебіг згаданих хвороб, переконливо пояснила, чому таке важливе значення має вакцинування і в які терміни його необхідно здійснювати.

Про це важливо пам’ятати всім:

«Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом та приводить до запалення слизових оболонок рото глотки, ураженням серцево-судинної та нервової системи. Які ускладнення викликає дифтерія?

Пережита хвороба може призвести до блокування дихальних шляхів міокардиту (пошкодження серцевого м’яза), ураження нервової системи (параліч дихальних м’язів), інфекційно-токсичного шоку, нефрозонефриту.

Правець - це захворювання, яке вражає центральну нервову систему та проявляється через судоми, постійним напруженням скелетних м'язів. Важкими ускладненнями правця з високою ймовірністю летального результату є припинення дихання і зупинка серця. Крім того правець може сприяти виникненню переломів кісток, розривів м'язів, компресійні - деформації хребетного стовпа. Нерідко ускладненням правця є пневмонія може розвинутися коронарний спазм і інфаркт міокарда.

Кір - одне з найбільш заразних вірусних захворювань, воно може супроводжуватися вираженою інтоксикацією, лихоманкою, запаленням дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою плям на слизовій оболонці ротової порожнини, а також висипом на шкірі.

Небезпека цієї інфекції в тому, що вона може викликати серйозні ускладнення, наприклад, пневмонію й навіть енцефаліт. У деяких випадках хворому загрожує інвалідність або навіть летальний результат.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за

днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу».

Лікарі рекомендують дотримуватися свого календаря щеплень!

Переглядів: 205 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: