12:10
«Острів»

14.05.2015р. У гуртожитку № 2 для студентів було проведено профорієнтаційне заняття на тему «Острів». Мета даного заняття полягала в тому, щоб студенти вчились формувати навички вибору професії відповідно до професійних інтересів, здібностей, стану здоров’я, з урахуванням потреб ринку праці.

«Перед великим розумом схиляємо голову,

перед великим серцем – коліна!»

                                                                                    (Народна мудрість)

У світі існує безліч професій (більш ніж 40 000). Як з такої кількості молоді обрати саме ту, яка буде відповідати їхнім здібностям, можливостям, бажанням, інтересам? Адже вибір професії – важливий і відповідальний крок у житті кожної людини тому, що від нього залежить її майбутнє, а саме – чи буде людина отримувати задоволення від життя та почуватися щасливою.

Сучасна система освіти активно пропагує так звані престижні професії (економіст, фінансист, юрист, банківський робітник, дизайнер, програміст тощо), які недостатньо адаптовані до потреб ринку праці. Певною мірою така ситуація є наслідком одержання професійної освіти, яка не гарантує молодим людям працевлаштування після завершення навчання. Як наслідок, лише на початку цього року понад 60 тис. молодих людей перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, чверть із них – це випускники загальноосвітніх навчальних закладів. І тому, від цього програють усі: власне учні, оскільки неправильно обраний професійний навчальний заклад забирає сили, час, кошти сім’ї, впевненість у власному професійному майбутньому; програє держава через професійно-кваліфікаційний дисбаланс на ринку праці, що загрожує розвитку економіки країни.

Тому перш, ніж зробити свій вибір, який вплине у майбутньому на життєвий і професійний шлях, слід замислитись над тим, чи відповідає обрана професія вашим інтересам, здібностям, можливостям? Чи зважили всі «за» і «проти», які мотиви були при виборі професії? Чи ретельно обрали професійний навчальний заклад? Отже, вашій увазі притчі.

Притча «Двірник»

Чоловік приходить влаштовуватися двірником у компанію Microsoft. Менеджер відділу кадрів спочатку озвучує йому декілька запитань, проводить невеликий тест: пропонує підмести частину території. Після цього оголошує рішення:

  • Вас прийнято. Залиште вашу електронну адресу, щоб ми могли вам повідомити, куди саме і в який день вам потрібно буде прийти вперше на роботу.
  • Але в мене навіть комп’ютера немає, - розгублено промовив чоловік, - не те, що електронної адреси.
  • У такому разі ми не можемо взяти вас на роботу, оскільки віртуально ви не існуєте.

Чоловік виходить засмучений, не знаючи, що робити, коли в кишені залишилося всього 10 доларів. Проте раптом йому спадає на розум думка: він заходить на ринок і купує 10 кг помідорів.

Після цього чоловік почав заходити до кожного будинку, продаючи помідори. Таким чином, всього за 2 години йому вдається подвоїти капітал. Він повторив те ж саме тричі – і в його кишені накопичилося вже 160 баксів. І тут він зрозумів, що з такими прибутками цілком можна жити й без офіційної роботи! Кожен день він виходив із дому спозаранку і повертався пізно вночі, щодня подвоюючи, а то й потроюючи капітал. За якийсь час він купує легковий автомобіль, потім вантажівку, а ще через деякий час відкриває фірму з доставки товарів населенню.

Через 5 років він вже є власником потужної мережі супермаркетів. І тут, задумавшись про майбутнє, він раптом вирішив застрахувати своє життя і життя всієї своєї родини. У ході переговорів страховий агент попросив цього чоловіка вказати свою електронну адресу, на яку можна було б відправити найбільш вигідну пропозицію. На що комерсант, як і кілька років тому, відповів, що у нього немає ні електронної адреси, ні навіть комп’ютера.

  • Це дивно! – збентежено промовив страховий агент. – У вас такий значний бізнес і немає електронної адреси! Ви тільки уявіть собі, ким би ви стали, якби у вас був комп’ютер!

Комерсант поміркував і промовив:

  • Я б став двірником компанії Microsoft…

Притча «Швець і генерал»

Якось один народ вів нелегку боротьбу проти загарбників. І коли стало очевидно, що битву майже програно, вояки розчарувалися у своєму воєначальнику. Розпочалася паніка, тоді люди звернулися до Бога з проханням-молитвою: «Господи, допоможи нам, покажи, де та людина, яка поверне військо і надихне його на перемогу над ворогом!» Господь змилувався й показав дім, де жила така людина. Це була оселя шевця. Отже, людина, яка могла бути легендарним генералом, шила не дуже гарне взуття, а бездарний генерал ледве недовів військо до нищівної поразки.

Отже, обираючи професію – обираєш майбутнє життя!

Переглядів: 724 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: