09:43
Пам’ятні заходи із вшанування жертв Голодомору-геноциду

«Комуністичний режим намагався не тільки приховати правду про Голодомор в Україні, але й назавжди знищити крихти пам’яті про цей злочин. Небезпечним було не тільки писати про це в пресі, листах до партійних «вождів» або ж родичів за кордон, але навіть згадувати в приватних щоденниках. Будь-який необережний запис міг зруйнувати життя, вилитися в десятиліття таборів ҐУЛАҐу. Однак, попри всі небезпеки, у найважчі часи знаходилися люди, що, відчуваючи свою відповідальність перед наступними поколіннями, не могли мовчати, намагалися розповісти правду…» (Український інститут національної пам’яті).

Цьогорічні пам’ятні заходи із вшанування  жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні проходили під гаслом «Щоб світ знав».  Мета цих заходів – розповісти про Людей правди, які ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям зробили все, щоб зберегти та поширити у світі правдиві відомості про Голодомор.

В коледжі відбулися Уроки пам’яті, на яких студенти за допомоги викладачів суспільних дисциплін розповіли одноліткам про громадянський подвиг Людей правди- іноземних журналістів, письменників, дипломатів, українських селян та вчителів, істориків тощо.  

Студенти, викладачі та працівники коледжу також мали нагоду ознайомитися з документальною виставкою, доповненою художньою інсталяцією та демонстрацією відеоматеріалів на тему Голодомору.

З цікавістю та увагою сприймали студенти-першокурсники сюжет відомого художнього фільму «Поводир», багато з яких бачили його вперше.

Лейтмотивом пам’ятних заходів була думка про надзвичайне значення особистої мужності кожної людини, що несла у світ правду про геноцид українського народу.

Переглядів: 622 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: