12:09
Парламентські слухання на тему: "Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху"

23 грудня 2015 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: "Стан і перспективи забезпечення в Україні безпеки дорожнього руху"

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, відкриваючи слухання, зазначила: "питання безпеки дорожнього руху є важливим для будь-якої демократичної держави. Тому що це пов'язано з культурою: з культурою управління транспортним засобом, культурою поведінки на дорозі, культурою оформлення доріг, дорожнього полотна і якості цього полотна, культурою державних закупівель, тобто з дуже багатьма речами, до яких треба дорости".

"Насправді безпека дорожнього руху є великим індикатором зрілості суспільства. Через те обговорення цих проблем є також ознакою певної зрілості суспільства", - наголосила Оксана Сироїд і закликала учасників до активної участі в слуханнях.

Про ситуацію на дорогах доповів заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич. За його словами, щороку у світі гине близько одного мільйона людей, кількість поранених складає близько 10 мільйонів, економічні втрати від дорожньо-транспортних пригод становлять майже три відсотки світового валового продукту. За прогнозами у 2020 році дорожньо-транспортні пригоди будуть займати третє місце серед проблем здоров'я у світі після серцево-судинних захворювань та тяжкий депресій.

Доповідач зазначив, що аналіз автопригод в останні роки свідчить: ризик травмування або загибелі людей на наших дорогах у п'ять-шість разів вищий ніж у розвинених європейських країнах. За його словами, в Україні в дорожньо-транспортних пригодах щорічно гине понад чотири тисячі чоловік, а ще понад 30 тисяч травмується.

Голова Комітету з питань транспорту Ярослав Васильович Дубневич у співдоповіді зазначив, що безпека дорожнього руху в Україні потребує особливої уваги. Він навів деякі дані, згідно з якими за 8 місяців поточного року в Україні сталося 82 тис. 110 дорожньо-транспортних пригод (ДТП), внаслідок яких загинуло 2 тис. 315 і травмовано 18 тис. 938 осіб. У ДТП за 10 місяців 2015 року постраждало 3 тис. 258 дітей до 18 років і 173 дитини загинуло.

"Смертність на дорогах України вище в два з половиною рази, ніж в Європі, при суттєво нижчій за європейську кількості транспортних засобів та

"На жаль, ми вимушені констатувати, що в Україні відсутня необхідна координація органів державного управління та структур, які забезпечують безпеку дорожнього руху, відсутні довгострокові Стратегія та Програма з підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Більше того, на сьогодні навіть не визначений головний центральний орган виконавчої влади, який формує та реалізовує політику у сфері безпеки дорожнього руху", - наголосив він.

Я.Дубневич також зазначив, що завдання Міністерства внутрішніх справ у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зводяться до розробки проектів державних програм з питань забезпечення безпеки дорожнього руху та участі у формуванні та забезпеченні наукової і науково-технічної політики держави у сфері безпеки дорожнього руху. Частина повноважень щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на даний час передана Національній поліції згідно із Законом України "Про національну поліцію", який набрав чинності 7 листопада 2015 року.

Я.Дубневич, говорячи про законодавче врегулювання питань у сфері безпеки дорожнього руху, повідомив про підготовлений та внесений групою народних депутатів до Верховної Ради проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення Державного дорожнього фонду України" за №2724, яким зокрема передбачено створення спеціального дорожнього фонду у складі Держбюджету, п'ять відсотків з якого повинні спрямовуватися виключно на фінансування заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху на мережі доріг загального користування відповідно до державних програм. За орієнтовним розрахунками це складатиме понад 1,7 млрд. гривень щорічно.

Голова парламентського Комітету висловив сподівання на те, що за результатом широкого обговорення проблеми безпеки дорожнього руху, її вдасться зрушити і запропонувати суспільству системне вирішення, провести реформу та змінити існуючу модель управління.

"Безпека громадян разом із безпекою дорожнього руху є невід'ємною частиною європейського вибору України", - наголосив, завершуючи Я.Дубневич.

Під час слухань також виступили голова підкомітету з питань дорожнього руху Комітету з питань транспорту Ігор Діденко; заступник начальника Департаменту превентивної діяльності - начальник управління безпеки дорожнього руху патрульної поліції Іван Прохоренко, голова Державної служби України з безпеки на транспорті Микола Горбаха; народний депутат Сергій Євтушок; керівник проекту ТРАСЕКА "Безпека дорожнього руху" Алан Росс, директор Державного підприємства "ДержавтотрансНДІпроект" Анатолій Редзюк, представники державних, наукових, громадських організацій.

За результатами проведення парламентських слухань більшість присутніх дійшла до необхідності наступних кроків з метою покращення ситуації у сфері безпеки дорожнього руху:

  1. Запровадження комплексної державної політики у сфері безпеки дорожнього руху з метою зниження травматизму та смертності від ДТП 30 % до 2020 року.
  2. Розробка та прийняття законодавчих актів з метою реалізації комплексної державної політики у сфері безпеки дорожнього руху.

На парламентських слуханнях був присутній викладач спецдисциплін нашого коледжу Сачук Михайло Леонтійович.

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, підсумовуючи виступи, зазначила, що це були перші парламентські слухання, на яких так багато говорили про людину, просто про людину, про її здоров'я, про її життя, про її гідність, гідність пішоходів, гідність водіїв, гідність, в кінці вже йшлося про захист прав тих людей, які постраждали внаслідок небезпеки дорожнього руху. Багато йшлося про суспільство, про суспільство і про безпечне суспільство, і про державу, і про її добробут в контексті безпеки дорожнього руху.

О.Сироїд подякувала учасникам за "надзвичайно високий рівень усвідомлення цієї проблеми" і висловила переконання у тому, що учасники цих слухань знайдуть багато союзників у Парламенті у розумінні проблеми безпеки дорожнього руху.

 

 

Переглядів: 646 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: