12:40
Педагогіка від серця

Україна зростила немало талановитих, розумних, щирих людей,  які своєю працею прославили рідну землю. Про життя однієї такої людини - Василя Сухомлинського  дізнались студенти нашого коледжу.  27 вересня у гуртожитку №2 пройшла інформаційна година «Педагогіка від серця».

Мудрий вчитель, директор школи, добрий син і батько, письменник і великий педагог. В.Сухомлинський дуже любив дітей, тому  й став вчителем.  Він віддав школі 35 років свого життя. Сухомлинський – заслужений вчитель України, лауреат Державної премії  Т. Г. Шевченка. Він один із видатних педагогів сучасності не лише в Україні, а й у всьому світі. «Виховання без дружби з дитиною, без духовної спільності з нею можна порівняти з блуканням у сутінках», - вважав педагог і публіцист, автор півсотні монографій,  600 науковий статей та 1500 казок та оповідань Василь Сухомлинський. Він був прихильником гуманістичної педагогіки. Ці ідеї виклав у працях «Серце віддаю дітям» і «Батьківська педагогіка». Його переконання суперечили підходам радянської педагогіки. У Радянському Союзі школа мала формувати людину цілком залежну від колективу та думки більшості. Прояви індивідуальності усілякого засуджувалися. 

Народився  Сухомлинський  28 вересня 1918 року в селі Василівка Онуфріївського  району Кіровоградської області. Практичну педагогічну роботу розпочав сімнадцятирічним юнаком. Викладав українську мову та літературу у семирічках рідного Онуфріївського району. В цей час заочно закінчив Полтавський педагогічний інститут. У липні 1941 року мобілізували і відправили на військово- політичні курси, де одержав звання - політрук. 9 лютого 1942 року отримав важке поранення . З червня того ж року до березня 1944-го працював директором школи в Удмуртській  АРСР.  Після повернення на батьківщину чотири роки завідував районним відділом освіти і одночасно викладав у школі. У 1948 році на його прохання призначили директором Павлинської середньої школи на Кіровоградщині, якою керував до кінця життя.

Сьогодні людство широко використовує безцінну спадщину  В.О. Сухомлинського, адже дбати про щастя інших було законом життя. Він говорив! «Дорогі мої! Я буду жити і працювати для вас,  доки в моїх грудях б’ється серце. Ніякі високі звання, ані титули не зіпсують мене. Я залишуся таким, яким був досі. Найвище звання на світі -  бути Людиною і дбати про щастя інших».

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 599 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: