21:10
Пекучий вогонь пам’яті. 30-річчя завершення Афганської війни

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, що пов'язаний з датою виведення радянських військ з Афганістану. Здавалося б, що тема історичних подій тридцятирічної давнини може цікавити лише істориків і тих людей, які були їх безпосередніми учасниками. Проте, як говориться в Біблії, «що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!...». Реалії сьогодення змушують оглядатися в минуле і вивчати його призабуті уроки, щоб  пекучий вогонь пам’яті будив людське сумління, утверджував справжні цінності людського життя.

У часи т.зв. «холодної війни» Радянський Союз  брав участь у військово-політичному протистоянні із Заходом  та супутніх йому воєнних конфліктах. Високу ціну заплатив український народ за політичні авантюри Кремля, розплачуючись життями своїх дітей, змушених виконувати «інтернаціональний » обов’язок в Чилі, Єгипті, Ефіопії, В’єтнамі, Кубі та в багатьох інших «гарячих точках» світу. Ця війна понівечила молоді душі «афганським синдромом», забрала життя близько 1,5 млн. афганців, 15 тис. радянських військових, з них 3087 осіб – вихідці з України, поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами, 72 зникло безвісти.

Перед присутніми студентами та викладачами виступив ветеран афганської війни, працівник коледжу Мельничук Микола Пилипович.  Важко йому було дивитися документальні кадри воєнної хроніки та згадувати той жахливий час. А зараз йому особливо важко від того, що колишні військові побратими-«афганці» з РФ підтримують агресію проти України, таврують образливими словами. Як бачимо, імперська психологія глибоко вкоренилася в ментальності колишніх «старших братів»…

За часів незалежності, починаючи з 1992 року Збройні сили України беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. В військових операціях взяло участь 44 000 українських військовослужбовців, 54 з них — загинуло. У лютому 2018 року було сповіщено про завершення дії українського контингенту в Ліберії.

Від імені колективу вітаємо всіх ветеранів локальних воєн з цим святом та бажаємо, щоб у їхніх дітей та онуків було лише мирне життя.

 

Переглядів: 575 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: