09:51
«Передамо нащадкам наш скарб – рідну мову»
7 листопада 2013 року в актовій залі автотранспортного технікуму НУВГП була проведена відкрита виховна година до Дня української писемності та мови «Передамо нащадкам наш скарб – рідну мову»  групою Д – 42 та класним керівником Ласкевич Т.С.  Студенти ознайомилися з історією виникнення свята та традицією його святкування в Україні.
Під час виховної години студенти декламували вірші про рідну мову, гуморески, співали українські народні пісні, переглядали відео та слайд-шоу про українську мову та Нестора Літописця, розповідали інформацію про історію походження української мови та її писемності.


О слово рідне! Подарунок мами,
І пісня рідна, і розрада нам.
Я всім на світі поділюся з вами,
Та слова рідного нікому не віддам!

О слово рідне! України слово! 
Богдана мудрість і Тараса заповіт,
І гул століть, і сьогодення гомін 
В тобі злились, як дужий моноліт.

Мова, пісня, батьківська хата, дідусева казка, вишиванка, калина біля вікна - все це те, без чого не може жити жоден українець. Це наші прадавні обереги.
Із святом вас, шанувальники рідного слова! Сьогодні ми говоритимемо про мову - один із найпрекрасніших Божих дарів. Вже 16 років 9 листопада в Україні відзначається   День української писемності і мови.
Звуки рідної мови пов'язані з тим, що закарбувалося в пам'яті наших предків, увіковічено в пісні і передано нам у спадщину. Нашою мовою Маруся Чурай складала пісні, адже мова - це і є наша пісня, а народ, котрий має таку гучну пісню, не може померти.
Ми — молоде поколiння вiльних, незалежних українцiв — будуємо нову Україну в самому центрi Європи! Тому нам слiд так розмовляти своєю мовою, щоб до нас прислухався весь свiт, ми повиннi так працювати, щоб нашi дiти та онуки пишалися нами, щоб через деякий час на нас рiвнялися iншi народи.
Переглядів: 1021 | Додав: oland | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: