14:13
Поетична мозаїка

Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.

Нині достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-анни, яка жила в 23 столітті до нашої ери.

Про життя поетеси відомо лиш те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона, що завоював Ур (територія сучасного Ірану). Ен-хеду-ана писала про місячного бога  Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі  Інанну.

Пройдуть роки, і світ відкриє для себе імена незрівнянного Вільяма Шекспіра, талановитого Вольтера, славетного Тараса Шевченка, генія пера Олександра Пушкіна, які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі.

У житті все починається з чогось: річечка із струмочка, дерево із коріння. Так  і в поезії: Тарас Шевченко і Леся Українка, І.Франко і С.Єсенін, О.Пушкін і М.Лермонтов, Л.Костенко і В.Стус… - ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаються з нами до кінця. Кожний знаходить в них щось своє, близьке і зрозуміле. Духовно бідною залишається та людина, якій байдуже поетичне слово.

Нині поезія стала настільки популярною, що для неї навіть день окремий вигадали — 21 березня. Вперше Всесвітній день поезії відсвяткували… як гадаєш, де?.. звичайно ж, у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А запровадила свято  ЮНЕСКО у 1999 році. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року. 

Відтоді щороку цього дня креативні люди збираються разом, щоб поділитися власними поезіями та висловити свої почуття і емоції.

24 березня в наш зал запрошені гості, яких ми знаємо, це наші викладачі та студенти, вони коротко розкажуть про себе і поділяться з нами  своєю творчістю.

Друзі! Вітаємо вас зі Всесвітнім Днем поезії. Нехай її бурхливе джерело наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 787 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: