21:00
Поетичний зорепад

Всесвітній день поезії.

Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги… Вірші найвідоміших поетів світу окриляють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.

Нині достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-анни, яка жила в 23 столітті до нашої ери.

Про життя поетеси відомо лиш те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона, що завоював Ур (територія сучасного Ірану).Ен-хеду-ана писала про місячного бога Нанна та його дочку, богиню вранішньої зорі Інанну.

Пройдуть роки, і світ відкриє для себе імена незрівнянного Вільяма Шекспіра, талановитого Вольтера, славетного Тараса Шевченка, генія пера Олександра Пушкіна, які писатимуть на вічні теми: кохання та зради, щастя і горя, дружби та ненависті, миру та війни, свободи та неволі.

Сьогодні, 19 березня 2015, виповняється 85 років видатній українській поетесі – принциповій жінці з чоловічим характером, сталими принципами та поглядами на життя, - Ліні Василівні Костенко.

Її знають, люблять і обожнюють мільйони людей в Україні. Слухаючи її поезію, не можливо приховати захоплення красою і вишуканістю поетичного вислову. Видатна письменниця торкається багатьох тем: це і вічні духовні цінності, краса життя і природи, жорстокість війни та її наслідки, перше і вічне кохання, роль митця в суспільстві, доля України.

Нині поезія стала настільки популярною, що для неї навіть день окремий вигадали — 21 березня. Вперше Всесвітній день поезії відсвяткували… як гадаєте, де?.. звичайно ж, у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А запровадила свято ЮНЕСКО у 1999 році. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. У відривному «Українському народному календарі» він уперше з'явився 2004 року.

Відтоді щороку цього дня креативні люди збираються разом, щоб поділитися власними поезіями та висловити свої почуття і емоції.

Бібліотека коледжу об’єднала ці дві події і підготовила книжкову виставку «Я обрала долю собі сама» приурочену 85 – річчю з дня народження Ліни Костенко та провела відкриту виховну годину: «Поетичний зорепад».

Для проведення заходу запрошені за круглий стіл юних поетес та поетів, яких ми добре знаємо, це : Мельник Ірина Сергіївна (викладач української мови та літератури), Помпа Владислав (студент Гр. Т-14), Остапчук Андрій (Гр. Т-14), Немержицький Максим (Гр. Т-21), Пранскунас Денис (Гр. Мп-31), Музика Михайло (Гр. Тс-31) та Маринюк Володимир (Гр. Т-32). Вони коротко розповіли про себе і поділилися своїми віршами.

Друзі! Вітаємо вас зі Всесвітнім Днем поезії. Нехай її бурхливе джерело наповнює ваші серця безмежною блакиттю, дарує натхнення, гарний настрій та легкі рими.

Переглядів: 742 | Додав: NikM | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: