13:36
«Поліція і права людини»

Ризикована і протиправна поведінка дітей та підлітків – проблема, з якою стикалися в усі часи всі суспільства. З досвіду відомо: краще попередити розвиток певної проблеми, ніж мати справу із її наслідками. У профілактиці ризикованої та протиправної поведінки важливу роль відіграє просвітницько-профілактична діяльність, що спрямована саме на попередження негативних явищ через формування у дітей та підлітків знань, умінь та навичок, які сприяють відповідальній, адаптивній, безпечній поведінці.

В рамках Всеукраїнського тижня права в гуртожитку № 2 нашого коледжу було проведено зустріч-бесіду студентів з працівниками поліції.

Працівники поліції чітко і доступно роз’яснювали для наших студентів їхні права, негативні наслідки здійснення правопорушень, брутальної поведінки, нецензурної лексики, злочинів, відмову від несення своєї відповідальності; недопущення паління (електронних сигарет) і розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях; заборону використання піротехніки та газових балончиків; адміністративні засоби впливу на порушників правил внутрішнього розпорядку в гуртожитках та під час навчального процесу в коледжі, а також наводили численні приклади про виявлених порушників, які були притягнені до адміністративної і кримінальної відповідальності за невиконання своїх обов’язків.

Перш за все, щаслива людина – це людина, яка має можливість задовольняти свої потреби: їжа, тепло, житло, сім’я, захоплення, навчання, друзі, вільне та цікаве спілкування, здійснення мрій тощо. Щаслива дитина, крім того, має можливість гратися та насолоджуватися опікою батьків або людей, що їх замінюють. І дуже важливо розуміти, що ви маєте на все це право, бо вже народилися з цими правами, вони є природними і ніхто в вас їх не може відібрати (невід’ємні права).

Отже, права людини або дитини є однаковими для всіх людей, незалежно від раси, статі, віросповідання, національності, соціального статусу. Всі ми народжені вільними і рівними в гідності та правах. Це також означає, що чоловіки та жінки, хлопчики та дівчатка мають однакові права (універсальні права). Усі люди наділені сукупністю прав для гідного життя – громадянських, соціальних, політичних, економічних, культурних (неподільні).

Так що ж таке права дитини? Права дитини – «система можливостей, які необхідні особі для її комплексного та цілісного розвитку в умовах і відповідно до вимог середовища, беручи до уваги незрілість дитини (дитиною за міжнародно-правовими актами визнається «кожна людська істота до досягнення 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягає повноліття раніше)».

 

 

Переглядів: 242 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: