17:08
ПОРУШЕННЯ ПРАВ ДИТИНИ В СІМЇ

 «Сьогодні діти – завтра народ»
В. О. Сухомлинський

У багатьох із нас найяскравіші спогади свого життя сягають дитинства, коли все видається таким цікавим, дивовижним і зачаровує своєю таємничістю. Зазвичай дорослі люди згадують цей період у світлих, радісних тонах, як час гри та безтурботності. 

Діти – це найбільша цінність нашого суспільства та надія на успішне майбутнє нашої країни. Саме тому дуже важливо, щоб кожна дитина відчувала себе захищеною, знала обсяг своїх прав та могла ними користуватися.

У законодавстві кожної цивілізованої країни дитина – це повноцінна особистість, котра має цілісний набір прав і свобод. Однак попри те у життєвих реаліях регулярно відбуваються випадки порушення цих прав, а самі порушники далеко не усвідомлюють, що їхні дії йдуть врозріз з буквою закону.

Парадоксально, але найчастіше порушення прав дитини відбувається в сім'ї. Більшість батьків вважають допустимими такі «виховні заходи» як штурхани, окрики або ж словесна образа дитячої гідності, не усвідомлюючи, що це і є справжнісінькі прояви насильства – фізичного або психологічного, та найпоширеніші форми порушення дитячих прав.

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Загальна декларація прав людини, метою якої було «...визнання гідності, яка властива всім членам людської сім'ї, і рівних і невід'ємних прав кожної людини, що є основою свободи, справедливості та загального миру…».

Зважаючи на це важливим принципом у відносинах між членами кожної родини має стати безумовне дотримання прав людини, проголошених у цій Декларації, адже порушення прав людини в сім'ї, насильство по відношенню до матері, батька, інших членів сім’ї так само негативно впливає на дитячу психіку, як і насильство виявлене відносно неї самої.

Взявши за основу Декларацію про права людини, 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка ратифікована Україною 27 лютого 1991 року. Конвенція містить –54 статті де чітко прописані базові права: на життя, безпеку, освіту, медицину, право на сім'ю. Всі вони зроблені за аналогією з правами людини за винятком єдиної відмінністі: у дітей немає обов'язків, лише права. Тому надзвичайно важливо, щоб ці права не просто захищалися, а щоб у дитини була справжня можливість ці права реалізувати.

Саме цій темі було присвячено інформаційно-просвітницький захід, який проведела викладач предмета «Громадянська освіта» Олена Пальчевська для студентів першого року навчання.

Переглядів: 93 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: