17:18
«Проблема насильства над жінками»

Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди домашнє насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини вцілому.

Тому ми не можемо обійти цю проблему осторонь. З метою не допустити, запобігти та протидіяти насильству щодо жінок в читальному залі нашого коледжу для студентів ІІІ курсу проведено виховний захід «Проблема насильства над жінками», який організувала практичний психолог Олена Василівна. На цей захід була запрошена Яковлєва Ольга Іванівна – керівник громадської організації «Психологічна служба Євромайдану».

 

В своїй розповіді Ольга Іванівна роз’яснювала нашим студентам про причини і проблеми насильства над жінками, між ровесниками, а також про різні життєві ситуації, які трапились з героями АТО.

В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення. За даними Інституту соціологічних досліджень НАН, 68 % жінок зазнають знущання в сім’ї, з них чверть «як правило» або «часто» потерпає від побоїв. Кожна десята дівчина зазнає постійного насильства.

Причини ж того, чому жінки не подають скарг у зв’язку з насильством, є тиск суспільних і родинних обставин та бажання зберегти відносини. Культурні та релігійні традиції також присутні серед перешкод, що ускладнюють боротьбу з насильством. Вдосконалення правової оцінки насильства в сім’ї багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жінками того, що насильство в сім’ї є злочином. Як показали результати опитування, 59 % респонденток потерпають від членів своєї родини або від партнерів в інтимних стосунках, причому, віком до 15 років потерпають всі 100 %; у віці 15-20 років – 62,2%; 20-35 років – 50,0%; після 35 років – 67,3% жінок (за даними Інституту соціологічних досліджень НАН).

В даний час не існує єдиної думки про першопричину домашнього насильства. Психологи встановили особливу роль у зростанні насильства таких психічних факторів, як ослаблення управління інстинктами, розчарування, агресивність, алкоголізм і психопатологія. Прихильники теорії соціальної причинності концентрують увагу на культурних нормах, провокують насильство, на патріархальній соціальній структурі, що сприяла домінуючої ролі чоловіків. 

З насильством найбільш часто пов’язують чотири соціально-психологічних чинника: стрес, суспільну ізоляцію, алкоголізм і споконвічну прихильність до насильства. 

Насильство тісно пов’язано з соціальним стресом в сім’ї. Серед безлічі проблем, які можуть підвищити рівень напруженості і призвести до жорстокості, слід назвати такі як розбіжності у вихованні дітей, секс, вагітність, грошові труднощі, безробіття, необхідність в довготривалій медичної допомоги.

Чоловіки часто жінок та дітей ізолюють від оточуючих, контролюють всі їхні контакти з сім’єю і друзями, забороняють їм приходити на навчання або влаштовуватися на роботу. 

Подружні побої також пов’язують з вживанням алкоголю і наркотиків: одні дослідники вважають, що вони знімають контроль над інстинктами, інші - що служать виправданням. Дослідження показали, що алкоголь і наркотики діють неоднаково. Було відмічено, що маленька доза алкоголю не впливає на агресивність, збільшення ж дози може призвести до агресії. І навпаки, у разі прийняття наркотику призводить до агресії, до дій та вчинків, що не усвідомлюються людиною. 

Отже, закликаємо всіх небайдужих поважати права інших людей, захищати честь і гідність представників як жіночої, так і чоловічої статі та ніколи не забувати про те, що ти – ЛЮДИНА, яка повинна виховати в собі неповторну ОСОБИСТІСТЬ!!!

Переглядів: 693 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: