23:51
«Профілактика негативного впливу соціальних мереж: соціально-психологічні аспекти саморуйнівної поведінки учнівської молоді»

«Інтернет вбиває українських підлітків. У ті хвилини, коли батьки нічого не підозрюють, їх дитина може копирсатися в соцмережі та обирати квести в так званих групах смерті. Небезпечна гра вже вбила сотні дітей…»

14 березня 2017 року відбулось засідання «круглого столу» для працівників психологічної служби та педагогів з теми: «Профілактика негативного впливу соціальних мереж: соціально-психологічні аспекти саморуйнівної поведінки учнівської молоді» на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

До роботи «круглого столу» долучилося 103 особи, серед них: працівники інституту, провідні фахівці з педагогіки та психології, медицини та кіберполіції, методисти із психологічної служби, практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, загальноосвітніх шкіл-інтернатів та педагоги області. У ході проведення засідання обговорювалися питання щодо особливостей здійснення профілактичної та просвітницької роботи в освітніх закладах щодо попередження деструктивного впливу соціальних мереж на розвиток учнівської молоді, а також надання допомоги дитині, яка перебуває у стані гострої кризи.

Розпочалася робота «круглого столу» із вітального слова Алли Черній, кандидата політичних наук, виконувача обов’язків ректора РОІППО. Про психологічні та соціально-педагогічні аспекти здійснення профілактичної й консультативної роботи у закладах освіти з обговорюваного питання, організації роботи з батьками розповіли Юлія Мельник, завідувач кабінету-центру практичної психології і соціальної роботи РОІППО, Тетяна Абрамович, методист кабінету-центру, В’ячеслав Папуша, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти, Віталія Тимчина, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти і Тамара Козакова, методист центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Рівненського міськвиконкому.

Про особливості формування особистості дитини в родині, а також налагодження дитячо-батьківських взаємин розповіла Олена Ставицька, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної психології та психодіагностики РДГУ. Із медичним аспектом психічного розвитку підлітків щодо формування узалежнень ознайомив Василь Галябар, обласний дитячий лікар-психоневролог. Про безпеку в мережі Інтернет, особливості залучення дітей до небезпечних спільнот в Інтернет-просторі, а також роботу кіберполіції України доповів Іван Тимошенко, начальник відділу протидії кіберзлочинам Поліського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Учасники «круглого столу» мали можливість долучитися до «відкритого мікрофону» й отримати відповіді від фахівців на виниклі запитання.

За результатами роботи «круглого столу» для педагогічних працівників укладено методичні рекомендації.

 

Переглядів: 820 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: