16:42
«Психологічний клімат в сім’ї»

11 жовтня проведено відкрите заняття з предмету «Етика і психологія сімейного життя» для студентів групи Тс-41 психологом коледжу Оленою Василівною Галушко.

На занятті були присутні молоді викладачі, їх наставники, методист та старші викладачі.

Темою заняття було: «Психологічний клімат в сім’ї».

Мета даного заняття полягала в тому, щоб студенти змогли вивчити важливість впливу психологічного клімату на формування рис особистості та майбутнього життя; розвивати вміння визначати сприятливий і несприятливий психологічний клімат у сімейних відносинах та ознаки психологічної сумісності між подружжям; виховати відповідальне та свідоме ставлення до особистого життя в моральних принципах, толерантному відношенні один до одного, вмінні керувати собою.

Олена Василівна розповідала про подружню психологічну сумісність, сприятливий і несприятливий психологічний клімат в сім’ї, зосереджувала увагу студентів на формуванні моральних принципів та якостей у сімейних відносинах.

«Всі  щасливі  сім’ї  cхожі  одна на одну, і  кожна  нещаслива – нещаслива  по-своему»
(Л. Толстой)

Психологічний клімат у сім’ї суттєво впливає на міжособистісні стосунки, її членів, на їх світовідчуття, самооцінку, саморегуляцію і життєздатність сімейного колективу загалом.

 Сім’ї розрізняють за сприятливим та несприятливим психокліматом:

сім’ї із сприятливим психокліматом характеризуються: згуртованістю, доброзичливістю, відповідальністю, почуттям захищеності і емоційної задоволеності в сім’ї, прагненням до спільного вирішення сімейних проблем, проведенням дозвілля і т.д.;
сім’ї із несприятливим психокліматом характеризуються: напруженістю, конфліктністю міжособистісних стосунків, негативним ставленням один до одного, властивим почуттям дискомфорту від перебування в сім’ї.

Якщо відносини складаються, то є відчуття особистого щастя, задоволення собою.

Характеристика сприятливого психоклімату:

● задоволення партнером

● взаєморозуміння

● стабільність позитивного настрою, стану

● наявність почуття емоційного благополуччя.

Вплив сприятливого психологічного клімату на особистість:

формуються позитивна направленість особистості (позитивні якості: впевненість, відкритість, життєрадісність, врівноваженість; особистість покращується, а не погіршується, що є сенсом одруження: «Вийти замуж – не напасть, лишь бы замужем не пропасть».)
зберігається та покращується здоров’я
сприяє успіхам на роботі
є одним із могутніх факторів у вихованні дітей.

Секрети сімейного щастя у різних сім’ях різні, але для всіх сімей запорукою щастя є:

● любов
● повага
● доброзичливість
● терпеливість                  
● турбота
● рідність душ

Студенти на занятті намагались бути активними, визначали сприятливий і несприятливий психологічний клімат у сімейних відносинах та ознаки психологічної сумісності між подружжям та виконували різні завдання.

Переглядів: 1554 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: