14:15
Психологія жіночого емоційного благополуччя

09 жовтня громадська організація «Асоціація практичних психологів Рівненської області» провела семінар-тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів із теми: «Психологія жіночого емоційного благополуччя», який відбувся в приміщенні Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Метою семінару було озброїти практичних психологів сучасними методиками, які можуть бути застосовані для попередження кризових станів та відновлення емоційного благополуччя жіночої частини педагогічного колективу навчального закладу.

Учасники семінару отримали сертифікати ГО «Асоціація практичних психологів Рівненської області».

«Завдання - зробити людину щасливою - не входила в план створення світу» (Зигмунд Фрейд)

"Щастя - це не життя без турбот і печалей, щастя - це стан душі" - так колись говорив шановний Фелікс Дзержинський, але цитувати старого поляка-революціонера сьогодні не модно. Тим часом вчені з'ясували, що на 50% щастя конкретної людини залежить від її темпераменту, спадкових рис, генетичного "багажу". Всього 10% формує обстановка, в якій ми живемо та інші навколишні чинники. Вагомі ж 40% - це щастя, яке в наших руках, те, яке залежить від нас самих. Твердження, що кожен сам коваль свого щастя знайшло наукове підтвердження.

Щастя - це не тільки зовнішні впливи на людину, багато в чому це спосіб сприймати те, що відбувається: сприймати правильно, позитивно, а значить, вміти управляти будь-якою ситуацією і життям вцілому.

Згідно з цими правилами, існують, наприклад, хибні уявлення про те, що може зробити людину щасливою, увірувавши в які, вона не тільки не змінить життя на краще, але й нашкодити собі може. Любомирські відзначає, що найбільш поширені помилки - це, наприклад, віра в те, що популярність і досягнення  своєї головної мети зроблять тебе щасливим. Але величезна кількість знайомих - ще не гарантія, що людина не відчуває почуття самотності, а досягаючи заповітної мрії можна так і прожити життя, не помітивши безліч дрібних щасливих моментів.

Вірно підмічено про щастя Бернардом Шоу: 

"Якщо коли-небудь, ганяючись за щастям, ви знайдете його, ви подібно старій, що шукала свої окуляри, виявите, що щастя було весь час у вас на носі "

Багато хто думає, що щастя - це завжди гарний настрій. Якщо сумно - сумуйте, головне - не впадати при цьому у відчай і не втрачати інтерес до життя. Тільки будучи чесним емоційно, небоячись впустити в життя "зажуру", людина зможе так само чесно і по-справжньому бути щасливим.

         Подібні помилки - стереотипне уявлення про те, як має виглядати щастя. Однак воно дуже багатогранне для того, щоб уміститися в якісь рамки.

Для того, щоб впустити щастя у своє життя, не обов'язково худнути до горезвісних параметрів або вигравати мільйон доларів у лотерею (хоч і те і інше,  цілком дієвий спосіб). Любомирські стверджує, що для щастя потрібно проявляти вдячність до оточуючих, бути великодушним, не порівнювати себе з іншими - саме такі якості притаманні "улюбленцям долі". Льву Толстому сподобалися б такі судження, тому що сам письменник стверджував, що єдине істинне щастя в житті - це жити для інших. Позитивна психологія підтверджує, що дружбу потрібно цінувати, пояснюючи цей постулат тим, що чим більше зусиль прикладає людина для спілкування (витрачає на оточуючих позитивні емоції, вміє вислухати, підтримати, приділити час), тим вище його шанси.

«У здоровому тілі – здоровий дух.» Проти такої непорушної істини не попремо не тільки ми, але й жоден тренер щастя. "Висипайтеся, робіть зарядку, харчуйтеся правильно, - вчать нас послідовники позитивної психології, - розвивайтеся духовно".

Важливо також уміння прощати, а значить бути вище образ і навчитися знаходити різні рішення проблем замість того, щоб сваритися і з'ясовувати відносини.

Одна з обов'язкових умов для шукачів щастя - так званий стан "потоку". Це означає відчуття повного злиття з тим, що ви робите, а по-нашому - отримувати кайф від улюбленої справи.

Ось один з експериментів:

Для експерименту обрали людей, які відчувають себе щасливими все життя і тих, хто, на їх думку, народився під нещасливою зіркою. "Щасливчикам" (Щ) і "нещасливчикам" (Н) запропонували вибрати на шведському столі тістечка і, нескоштувавши, виставити їм оцінки. Потім в учасників експерименту відібрали по кілька тістечок і попросили заново оцінити наявні і відібрані солодощі. Щ виставили вдруге більш високі оцінки тим тістечком, які залишилися у них, а Н , навпаки, занизили оцінки наявним і підвищили бал тим, що у них відібрали. Виходить, що прислів’я:  "Краще синиця в руці, ніж журавель у небі" безумовно придумала щаслива людина!

Значить, людина, яка вважає себе нещасливою, просто не вміє радіти тому, що має. І, навпаки - щаслива вміє насолоджуватися тим, що є. Так просто, тисячі разів озвучено, але, зрозуміло, тільки після наукових досліджень прийнято на віру.

Переглядів: 565 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: