10:56
Рідна мова – духовності основа

9 листопада відзначається «День української писемності  та мови». Це свято об’єднало студентів, викладачів у затишній читальній залі коледжу. Викладач Наталія Миколаївна Громко, бібліотекарі коледжу та студенти групи Т-13 підготували і провели класну годину: «Рідна мова – духовності основа».  Мета якої: виховувати любов до рідної мови, художнього слова, формувати культуру мовлення, пояснити, яких гонінь зазнала наша мова протягом століть, показати красу і багатство рідної мови.

Мова – не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу. Як море починається з річки, так і українське слово - з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, поглиблювалося під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалася пізніше Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

В читальній залі увазі присутніх була представлена експозиція: «Краплина душі народу», де зібрані одвічні українські символи і обереги.

Ще раз нагадати, що ми українці, щоб ми не забували культуру, мову, щоб мали почуття любові та шани до рідного краю, допомогли сувої з висловами видатних людей про мову які присутні самі собі обирали з «кошика привітань».

В нас є надія, що після цієї зустрічі слухачі залишили у своєму серці хоча б одну краплину любові до рідної мови.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 625 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: