11:41
Розвивальне заняття на тему: «Складні життєві ситуації»
Дата проведення: 22.04.2013р.
«Безсумнівно,важливіше, як людина приймає свою долю,ніж якою вона є насправді» (Л.Гумбольдт).
Індивідуальний життєвий шлях людини сповнений ситуацій, що вимагають від неї активності, вміння приймати правильні рішення, варіювання стратегій поведінки і при цьому збереження емоційного благополуччя і стійкості. Ці «моменти переживання» мають в літературі безліч назв, близьких за змістом: «життєві події» і «життєві ситуації», «ситуації психологічної загрози» і «біографічні події», «події внутрішнього життя».
Ситуація - це певна сукупність подій і обставин. Ситуацію становлять різні події: минулі, що не втратили значущості; нові значущі події: бажані й небажані; ймовірні події.
До ситуації належить такий перелік обставин зовнішніх чинників щодо людини. Ситуації можна охарактеризувати й розділити на два види:

1 - обставини, що не змінюються під впливом активності суб‘єкта;

2 - обставини, що потенційно (ймовірно) можуть бути змінені волею суб‘єкта.

При сильному стресі й тривалому напруженому переживанні стан стає передневротичним або невротичним. Виникають: нав‘язливі думки, образи, спогади (когнітивна сфера); застрявання, захищеність переживань (емоційна сфера); нав’язливі прагнення, дії, ритуали (поведінкова сфера); порушення соціальних зв’язків або соціальна дезадаптація (соціально - психологічна сфера). Увага при психокорекції має бути спрямована  на відповідну сферу, але необхідні для подолання ресурси можна знайти і в іншій сфері. Пошук такої сфери, її активізація становлять основне завдання психологічної підтримки в подоланні життєвих труднощів і збереженні психічного здоров’я. 
Важливу роль у подоланні складних життєвих ситуацій відіграє психічне здоров’я особистості. Тому що психічне здоров’я - це адекватність і доцільність поведінки, діяльності, послідовність у діях і вчинках, злагодженість у протіканні безлічі процесів і, звісно, суб’єктивна сторона здоров’я , що визначається переживанням благополуччя, задоволеністю життям. У багатьох випадках психічні і психосоматичні розлади виникають поступово, до того ж на початку процесу часто немає підстав говорити про зниження працездатності, неповну адекватність у реакціях, окремих вчинках або поведінки загалом. Початок розвитку психічного нездоров’я означений лише посиленням негативних відчуттів, зниженням настрою, фіксацією свідомості на більшій, ніж раніше, кількості причин, що викликають роздратування й злість….
Отже, для збереження і зміцнення потенціалу особистості особливо важливо відчувати благополуччя. Людина постійно долає життєві труднощі. Не завжди вони мають руйнівну дію на психіку. Не кожна особиста проблема, внутрішньоособистісний або міжособистісний конфлікт, відчуття кризи формують відчуття незадоволення життям. Зберігати оптимістичне ставлення до ситуації, врівноважений настрій дає змогу психологічна стійкість особистості . Проте її потенціал не безмежний, тому при вираженій дисгармонії  особистості, погіршенні ситуації, драматичних і трагічних подіях відчуття суб’єктивного  благополуччя слабшає.
На розвивальному занятті розглядались різного характеру ситуації, які спонукають людину до непередбачуваних дій та вчинків; обговорювались складні життєві ситуації та способи вирішення конфліктних ситуацій, зокрема, корекція агресії, гніву, дратівливості; визнання своїх негативних рис методом самоаналізу події, яка сталася; пошук нових альтернативних стилів поведінки для подолання складних життєвих ситуацій.
Переглядів: 1147 | Додав: oland | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: