22:01
«Щастя. Як його знайти?»

«Щасливий той, хто вважає себе щасливим»

Г.Філдінг

«Щастя. Як його знайти?». Чому обрано саме таку тему? Насамперед тому, що, мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не хотіла бути щасливою. Але чи всі знають, як цього досягти. Отож 8 листопада наші студенти спробували з’ясувати що таке щастя, висловили свої думки, а також дізналися, що потрібно для того, щоб бути щасливим. Організували і провели диспут вихователь, Лариса Корніївна і практичний психолог, Олена Василівна.

       Як часто нам хочеться, щоб життя нагадувало відеокліп, кінофільм, улюблену книгу, де на долю героїв випадає удача й кохання, багатство.

    Ви, мабуть, чули про «гормони щастя». Що ж це таке?

У нашому головному мозку виробляються ендорфіни – «гормони щастя». Ендорфіни з’єднуються з опіатними рецепторами, що є в нашому організмі і полегшують проведення нервового імпульсу, який «біжить» в «центр задоволення». Збудження цього нервового центру дає нам відчуття  легкості, радості і бадьорості. Допитливі учені, що займалися дослідженням «гормонів щастя» в 70-их роках, покладали величезні надії на їх штучні аналоги. Але всі досліди виявилися невдалими: річ у тому, що звикання до цих речовин виникало набагато швидше, ніж, наприклад, до героїну. Тому небезпечні дослідження були припинені. Проте наука визнає  набагато більш нешкідливі способи «ощасливлення» людства. Всі вони ґрунтуються не на введення  ендорфінів ззовні, а на посиленні їх синтезу в нашому організмі. Найпростішим способом підвищення концентрації ендорфінів є поїдання шоколаду. Шоколад – це відмінний антидепресант. Він стимулює викид ендорфінів, які покращують настрій і підтримують тонус організму. За даними істориків, видана заміж за Людовика ХІІІ, дочка іспанського короля Ганна Австрійська  використовувала привезений з батьківщини шоколад як рятівний засіб від самотності і ностальгії.

    А тепер послухаємо, що сказали про щастя видатні люди:

«Щастя – це трикутник, а в нім три сторони: віра, надія, любов»(Б-Ігор Антонич)

«В житті існує тільки одне щастя – кохати і бути коханою» (Жорж Санд)

«В погоні за щастям іноді потрібно просто зупинитися і бути щасливим»(Д. Карнегі)

«Щасливий той, хто щасливий у себе вдома» (Лев Толстой)

«Щастя дається тому, хто багато працює» (Леонардо да Вінчі)

«Дбаючи про щастя інших, ми знаходимо своє власне» (Платон)

«Найпрекрасніші і водночас найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших» (В.Сухомлинський)

«Людина, яка думає тільки про себе і шукає в усьому свою вигоду, не може бути щасливою» (Сенека)

«Щасливий, кому вдалося знайти щасливе життя, але щасливіший, хто вміє користуватися ним» (Г.Сковорода)

«Щастя – не слово, не гроші – все це минає, щастя – це друзі хороші, шана людська» (О. Підсуха)

     Отже, скільки людей, стільки й оцінок щастя. Бо воно нестабільне, нетривке: нині таке, а завтра зовсім інше. Щастя – це відчуття комфорту в дану хвилину. Якщо вмієш робити цю хвилину довшою – ти щаслива людина!!!

Переглядів: 904 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: