12:55
Радо вітаємо нашого гостя!

Напередодні свята Дня захисника України до коледжу завітав учасник Визвольної війни на Сході України Щербачук Дмитро Якович – випускник 1989 року, який свого часу навчався в групі Ес-42. Пан Дмитро проходить службу в 108 батальйоні 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Бригада була сформована у місті Біла Церква 1 жовтня 2015 року, а головним завданням частини є ведення бойових дій у гірсько-лісистій місцевості. Це формування Збройних сил України підпорядковане оперативному командуванню «Захід».

З 21 вересня 2015 року місцем дислокації частини є  військова база в м.Коломия, а командиром бригади став герой України підполковник Василь Зубанич. З історії бригади відомо, що перший набір складав 1000 добровольців на контрактній основі, які провели підготовку у Білій Церкві. Перший навчальний вихід у гори бійці бригади здійснили 13 січня 2017 року, взявши гору Великий Верх. Підйом тривав 8 годин. У другій половині лютого того ж року, військовослужбовці бригади піднялись на Говерлу, встановивши на вершині Державний прапор на честь загиблих на Дебальцевському плацдармі.

Після проходження бойового злагодження на полігонах, з травня 2016 виконувала завдання в Донецькій області у зоні бойових дій. 4 травня 2018 року після виконання бойового завдання на Донбасі бригада повернулася до місця постійної дислокації. Бійців урочисто зустріли біля міської ратуші в Коломиї. Протягом дев'яти місяців бійці 109, 108 та 8 батальйону тримали оборону на передовій — біля Попасної, Золотого. За час тільки першої ротації в АТО, бригада втратила загиблими 22 військовослужбовця.

Напередодні свята Дня захисника України ми дякуємо Дмитру Яковичу та його бойовим побратимам за їх неоціненний подвиг в ім’я України, бажаємо їм козацького здоров’я, Божого благословення на перемогу над окупантами.

Повертайтеся живими! Слава Україні і слава героям!

Категорія: АТО | Переглядів: 566 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: