07:14
Сторінками історії коледжу

Історія Рівненського автотранспортного коледжу НУВГП розпочалася 1963 року, коли наказом Міністерства автомобільного транспорту і шосейних шляхів УРСР було  засновано Автомобільно-дорожній  технікум на базі Рівненського обласного автоучкомбінату. Становлення  навчального закладу розпочиналася з 4-х аудиторій, кімнати для учительської і приміщення для навчальної частини. У 1963 р. до технікуму прийнято сто двадцять учнів. Технікум здійснював підготовку фахівців зі спеціальностей:  «Технічне обслуговування автомобілів» та  «Експлуатація автомобільного транспорту».

До червня 1964 року посадові обов’язки директора Автомобільно-дорожнього технікуму виконував директор обласного автоучкомбінату Вернигора Борис Михайлович, а згодом - заступник директора з навчальної роботи Ткаченко Віктор Сергійович.

За наказом  Управління навчальних закладів Міністерства автомобільного транспорту УРСР №10 від 01.07.64 директором технікуму був призначений  Білошицький Микола Федорович. На посаді директора Микола Федорович  працював      до 1971р., зробивши значний внесок  у створення матеріально-технічної бази технікуму.

У 1969 році  згідно з наказом міністра автомобільного транспорту УРСР за №339 від 23 грудня технікум було перейменовано на Ровенський автотранспортний технікум.

16 лютого 1971 року наказом міністра транспорту УРСР  №399  директором технікуму було призначено Пашинського Веніаміна  Феофановича, який обіймав цю посаду до грудня 1993 року.

За керівництва  Веніаміна Феофановича технікум неодноразово був переможцем соціалістичного змагання у Рівненській області, шість разів переможцем соціалістичного змагання у республіці.

У вересні 1972 року на базі вечірньої форми навчання в технікумі було створено заочне відділення, першим керівником якого став Цапенко М.І.

Першочерговим завданням колективу та учнів технікуму було створення матеріально-технічної бази, обладнання кабінетів і лабораторій наочними посібниками, технічними засобами навчання, поповнення бібліотеки навчальною літературою. Новою сторінкою історії нашого навчального закладу стало будівництво нових приміщень технікуму, автодрому, спортзали, гуртожитків.

1977 року силами автогосподарств обласного управління було збудовано і здано в експлуатацію автодром. З січня 1978 року навчання розпочалося в новому навчальному корпусі, у будівництві якого брали участь викладачі та учні.

1980 року розпочалося будівництво гуртожитка №2, який було здано в експлуатацію в 1982 році (гуртожиток №1 було збудовано в 1965 році).

Силами викладачів і учнів технікуму було обладнано кабінети, зокрема,  (економіки, автоперевезень, правил дорожнього руху, охорони праці, технічної механіки, електротехніки, електрообладнання, теорії автомобіля, української мови, історії, суспільних дисциплін, ТО автомобіля), бібліотека, лабораторії, зокрема, (ремонту автомобілів, технічного обслуговування двигунів внутрішнього згоряння автомобілів, електрообладнання автомобілів, технології металів, допусків і посадок), майстерні (механічна і слюсарна), обладнано медичний кабінет.

У лабораторному корпусі  було розміщено кабінети-лабораторії:  “Ремонту автомобілів”, “Технічного обслуговування автомобілів”, лабораторія для перевірки регулювання паливної, дизельної і карбюраторної апаратури, системи живлення двигунів; лабораторія випробовування і зняття зовнішніх характеристик двигунів; дві монтажно-демонтажні лабораторії; лабораторія електрообладнання автомобілів; механічна і слюсарна майстерні; лабораторія зварювання, технічної механіки і вимірювальних приладів.

У лабораторіях було встановлено нове обладнання, яке постачалось з  Угорщини та Чехословаччини.  Високий фаховий рівень викладацького складу та компетентне керівництво забезпечували  технікуму призові місця серед технікумів автомобільного профілю України.

1989 року наш навчальний заклад посів друге місце в змаганнях  з методичного забезпечення навчально-виховного процесу серед технікумів автомобільного профілю СРСР.

Самовіддана і сумлінна праця викладачів автотранспортного технікуму не залишилася поза увагою. Викладачам технікуму були присвоєні звання: заслужений вчитель УРСР - Пашинський В.Ф., Сердобінцев С.І.; почесний автотранспортник  України - Пашинський В.Ф., Стаднік  В.І.; нагороджені знаком “Відмінник освіти України” -  Демуш Я.І., Трофимчук  В.Г., Герзель В.М., Сарахман Л.С.,

Олевська Я.М., Мутовін Ф.Д., Сердобінцева М.В..

За час існування нашого коледжу відбулося розширення навчально-виробничої бази: відкрито та обладнано класи комп’ютерної техніки, поновлено бібліотечний фонд, придбано нові автомобілі, упорядковано та покращено навчально-лабораторні корпуси і гуртожитки. У грудні 1993 року директором технікуму на конкурсній основі вибрано Герзеля Віталія Михайловича, за його керівництва було здійснено великий обсяг роботи для відкриття нових спеціальностей.

У 1996-1997  роках  відкрито дві нові спеціальності:“Організація і регулювання дорожнього руху”  і “Організація міжнародних перевезень”.

 З 19 жовтня 1998 року технікум входить в структуру Українського державного університету водного господарства та природокористування м.Рівне. З набуттям університетом статусу Національного наш навчальний заклад, залишаючись його структурним підрозділом, одержує назву Автотранспортний технікум  НУВГП, а

2 вересня 2013 року навчальний заклад отримав  статус коледжу .

Виконання навчально-виховних завдань забезпечують викладачі циклових (предметних) комісій: «Природознавчо-математичні дисципліни і креслення», «Загальнотехнічні дисципліни», «Соціально-гуманітарні дисципліни», «Природничо-гуманітарні дисципліни», «Технічна експлуатація автомобілів», «Організація дорожнього руху», «Економіка»,      «Автомобілі», «Ремонт автомобілів і технологія металів», «Організація перевезень на автотранспорті», «Майстри виробничого навчання та з водіння автомобілів», «Фізичне виховання і захист Вітчизни».

Студенти, навчаючись у коледжі, крім основного фаху за спеціальністю також  здобувають робітничі професії: слюсаря, водія транспортних засобів категорій "В", "С" ; проходять практику на автопідприємствах міста та області; випускники технікуму працюють на підприємствах  різної форми власності.

Свої творчі здібності студенти розвивають у гуртках художньої самодіяльності- вокальний ансамбль хлопців, вокальний ансамбль дівчат, танцювальний колектив, студентський театр естрадних мініатюр, драматичний гурток. Студентський творчий колектив гідно представляє технікум на університетському фестивалі «Студентська весна» та упродовж останніх семи років займає призове І місце. Призові місця отримує колектив технікуму і за високу виконавську довершеність робіт, представлених на щорічній університетській виставці декоративно-ужиткового мистецтва.

Значна увага в коледжі приділяється здоров’ю та фізичному вихованню молоді. Свідченням цього є успішні виступи членів спортивних гуртків: команда коледжу з міні-футболу є чемпіонами обласної олімпіади серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (2011-2013 рр.)  та бронзовими  призерами чемпіонату м.Рівне( 2009-2010 рр.)., баскетбольна команда стала срібним призером  2010 р. та бронзовим  призером 2011-2012 рр. обласної спартакіади, команда технікуму з волейболу - неодноразовий чемпіон  міських та обласних змагань, вдало виступають студенти коледжу на

змаганнях з настільного тенісу, з армспорту та гирьового спорту.

Рівненський Автотранспортний коледж НУВГП є провідним закладом, який забезпечує кадрами для автотранспортних і авторемонтних підприємств різних форм власності, органів ДАІ, підприємств, які займаються міжнародними перевезеннями, а також підприємств і організацій агропромислового комплексу Рівненської і сусідніх Волинської, Хмельницької, Тернопільської областей.

За роки існування коледжу підготовлено понад 16 тисяч молодших спеціалістів автомобільного транспорту, з них 662 студенти отримали диплом з відзнакою.

Понад 35 років коледж є базовим навчальним закладом для вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області. Навчальний процес у коледжі здійснюється з урахуванням сучасних вимог використання нових технологій, орієнтується на виховання фахівця за обраною спеціальністю.

Новий 2015-2016 навчальний рік розпочався під керівництвом нового директора коледжу- Марунича Олександра Петровича, обраного Вченою радою НУВГП на основі подання загальних виборних зборів колективу РАТК.

Розпочинається нова сторінка історії нашого навчального закладу і те, якою вона буде залежить від наших спільних зусиль та доброї волі всіх працівників та студентів коледжу.

Усвідомлюючи всю важливість підготовки кваліфікованих спеціалістів автомобільної галузі, наш колектив з  впевненістю дивиться у майбутнє й надалі докладатиме  зусиль для сумлінного виконання своєї освітньої місії.

Категорія: Класному керівнику | Переглядів: 1381 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: