10:18
«Торгівля людьми – це злочин, якого зазнають як чоловіки, так і жінки»

Торгівля людьми є однією з найжорстокіших форм порушення основних прав і свобод людини. Незалежно від виду експлуатаційної мети, торгівля людьми має тяжкі, а часом фатальні наслідки для постраждалих осіб. Злочин торгівлі людьми постійно еволюціонує услід за прагненнями злочинців отримати щонайвищі прибутки від експлуатації постраждалих та протистояти зусиллям правоохоронних органів з протидії їхній злочинній діяльності.

Тому, з метою профілактики протидії торгівлі людьми для студентської молоді у стінах гуртожитку та коледжу проведено пізнавально-розвивальні заходи, які організувала практичний психолог, Галушко Олена Василівна.

В середу, 17 квітня, проведено розвивально-профілактичне заняття спільно з юристом і фахівцем громадської організації «Чайка», Мельник Тетяною Дмитрівною, яка ознайомила наших студентів з даною актуальною проблемою про постраждалих від торгівлі людьми. Молодь охоче прийняла активну участь в анкетуванні щодо обізнаності з даної теми, переглянули фільм «Життя на продаж».

В четвер, 18 квітня, фахівець ГО «Чайка» Білковська Тетяна Миколаївна, на виховній годині студентам І року навчання детально та змістовно розповіла про сутність та причини поширення торгівлі людьми та як не допустити бути рабом в іншій країні, а також продемонструвала фільм «Станція призначення». Після перегляду фільму студенти дали відповіді на запитання.

Останніми роками в Україні спостерігається негативна тенденція – з країни походження постраждалих від торгівлі людьми, коли громадян України обманним шляхом вивозять за кордон з метою експлуатації, наша країна дедалі більше перетворюється на країну призначення для торгівлі людьми. Все частіше громадяни інших держав стають постраждалими від різних форм експлуатації в Україні: сексуальної експлуатації, включно з примусовою проституцією та порнографією, трудової експлуатації в сільському господарстві, будівництві, секторі обслуговування, від примусового жебрацтва та вилучення органів. Постраждалими стають чоловіки, жінки та діти, незалежно від віку, країни походження та рівня соціального добробуту.

В Україні виявленням та протидією торгівлі людьми займаються державні органи – Мінсоцполітики, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Держприкордонслужба та низка громадських організацій.

Як не стати жертвою торгівлі людьми?

В Україні працює Національна «гаряча лінія» із запобігання торгівлі людьми, домашнього насильства та гендерної дискримінації 0 800 500 335 (386 з мобільного).

 

Переглядів: 397 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: