14:48
Українські праведники світу

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Голоко́ст - переслідування і масове знищення євреїв і ромів у Німеччині та на окупованих територіях під час Другої світової війни, внаслідок якого загинуло до 6 мільйонів осіб.

У Рівному наймасовішу в області акцію проти євреїв у період Голокосту, провели нацисти в урочищі Сосонки. У листопаді 1941-го року тут були знищені 17,5 тисяч євреїв. Це офіційні дані, якими оперувала радянська історіографія. Але під час вивчення цієї теми за свідченням євреїв у меморіальній книзі Рівного, де згадано, що у Сосонках розстріляли 22,5 тисячі людей.

Багато українців, ризикуючи життям, рятували євреїв від знищення. Єврейському меморіальному музеєві Яд Вашем та ентузіастам вдалося встановити 2619 прізвища рятівників-українців, які одержали почесне звання «Праведник народів світу».

Студенти групи Т-32, спільно з класним керівником Кушпелем В.К., провели пам’ятний захід, присвячений громадянському подвигу українських Праведників світу, зокрема розповіли про наших земляків, що рятували євреїв від терору нацистів.

 

Переглядів: 275 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: