08:51
«УПА – відповідь нескореного народу»

До 75-ї річниці створення Української повстанської армії студентами та викладачами коледжу була підготовлена фотовиставка «УПА – відповідь нескореного народу».

Українська повстанська армія – військово-політична формація Українського визвольного руху, стратегічною метою якого було відновлення української державності.

Заснована на зламі 1942–1943 років, вона діяла до вересня 1949-го, після чого реорганізована в збройне підпілля, що тривало до середини 1950-х. Через лави УПА пройшло понад 100 тисяч осіб. За участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона осіб.

Діяльність УПА була логічним продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917–1921 років, підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів (далі – ОУН) 1920–1930-х років. Боротьбу УПА у формі беззбройного опору підхопив дисидентський рух 1960-х років і національно-демократичне відродження кінця 1980-х – початку 1990-х.

Виставка складалася з двох частин: перша – присвячена боротьбі українських повстанців проти нацистських окупантів. Із стендів можна було дізнатися про бойові дії між вояками УПА та німецькими солдатами, ставлення нацистської окупаційної влади та представників радянського Руху Опору до діяльності УПА, кількість знищених німецьких солдатів та офіцерів та трофеїв захоплених повстанцями. Друга частина виставки була присвячена провідникам та воякам УПА родом з Рівненщини. Для студентів 1 курсу було проведено міні-екскурсію, під час якої їм розповіли про таких діячів УПА, як Євген Басюк, Ніл Хасевич, Маєвський Анатолій та ін.

Також в рамках відзначення річниці УПА в холі коледжу було продемонстровано відеоматеріали про Українську повстанську армію та підготовлено книжкову виставку в бібліотеці.

 

Переглядів: 633 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: