14:48
Увага!!! Буккросинг в бібліотеці

Шановні викладачі, студенти, співробітники! Відтепер і в нашій бібліотеці Ви зможете долучитись до міжнародного руху Буккросинг.

Суть руху полягає у обміні прочитаними книгами та іншими виданнями. Буккросинг– практика залишати книгу чи журнал в публічному місці, щоб інші люди знайшли її і прочитали, а потім вчинили так само. При цьому не потрібний читацький квиток, всі книги не мають номерів та шифрів. Ти вільний у виборі та в термінах повернення книги чи журналу.

Трішки історії

Що це? Буккросинг (з англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд», «перехрестя») - всесвітнє книжкове мандрування з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.

Історія: основоположником буккросингу вважають американця Рона Хонберкера, який розпочав рух книжок у березні 2001 року. На нього справило враження те, як мандрують світом фотоапарати. Саме тому він вирішив “відпустити і книжки”. Рон залишив 20 книг зі своїми координатами у холі готелю, в якому зупинився. Через півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 людей, які «відпускали» свої книги у мандрівку. За статистикою сайт буккросингу у США щомісяця відвідує майже 25 мільйонів користувачів мережевої сітки (www.book-crossing.com). Далі хвиля буккросингу перекинулася і в Європу. Першою країною, яка її підхопила, була Італія. Далі приєдналася Франція і пішло-поїхало-полетіло. Буккросинг також дійшов вже і до країн пострадянського простору. Читачі України, Росії та Білорусі також випускають свої двоногі та дворукі книжки за територію полиць.

Де залишати? Ми запровадити в коледжі інноваційну форму масової роботи буккросинг, яка надає можливість вільного обміну читачами власними прочитаними книгами. В бібліотеці створено буккросерську полицю де всі бажаючі студенти, викладачі та працівники коледжу залишатимуть свої власні прочитані книги. Все як завжди: одну книгу взяв - одну приніс натомість. Книгу, отриману в результаті книгообміну не залишають у власній шафі, а повертають на полицю за принципом «Прочитай – віддай іншому». Будьмо відвертими: книги сьогодні – задоволення не з дешевих, і не всі бажаючі можуть придбати ту чи іншу книгу, саме буккросинг допоможе нашим читачам знайомитися з новинками літератури.

Гасла та емблеми буккросерів. Книга з ручками та ніжками, що біжить, ось людське книжкове дітище. Саме таке зображення переважає на стікерах, наклеєних на книжки. “Хай живуть книжки!” - саме так підтримали буккросинг італійці. “Прочитав — віддай іншому” - з таким принципом мандрують книги. Адже вони мають бути доступними. Ціни на деяку літературу значно перевищують можливості покупців. Мистецтво – людям! Книжкам – свободу!

Які книжки лишати? Ті, що тобі сподобалися або викликали спірні питання. Адже якщо хочеш знаходити цікаві книжки – такі ж і лишай. Навіть якщо хтось не любить читати, це може посилити його бажання. Адже цікаво, чому ця книга тут, цікаво відгукнутися на враження інших. Цікаво взагалі знайти її. Якщо ж ви і так завзятий читака – то це можливість поділитися з усіма своїми улюбленими творіннями і отримати такі ж від інших.

Отож, пограймо у буккросинг?

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 587 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: