11:15
Василь Сухомлинський – учитель любові і добра
Людина залишає себе насамперед у людині. у цьому наше безсмертя.
У цьому найвище щастя і сенс життя...
В.Сухомлинський
Педагоги Автотранспортного технікуму НУВГП творчо використовують педагогічну спадщину Василя Сухомлинського. Варто відзначити нещодавно проведену тематичну виховну годину у групах ІІ і ІІІ курсу відділення «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів».
Викладачами Жданюк Т.Б. та Мельник І.С. акцентувалась увага на розвитку творчої особистості студентів, як на одну з провідних проблем сучасного виховання. Під час підготовки завдань для студентів викладачі керувалися принципами навчання Сухомлинського – це педагогіка серця, дитиноцентризму і толерантності, в основі якої необхідність наблизити процес освіти, навчання і виховання до глибинного внутрішнього духовного світу конкретної дитини.
Завдання та інформаційна добірка викладачів базувалась також на висвітленні світової значущості українського педагога.
В.О. Сухомлинський увійшов в історію української педагогіки як педагог-гуманіст, творець педагогічної системи, в центрі якої перебуває дитина як унікальна особистість. Він вбачав мету виховання у розвитку творчих сил і здібностей особистості в умовах колективу й на основі етико-естетичних цінностей, інтересів і потреб, спрямованих на творчу працю і саморозвиток. З позицій гуманізму, загальнолюдських цінностей, витоки яких лежать в українській духовності, її моральних імперативах та культурах, педагог розглянув виховання особистості як пізнання, духовність, працю.
Різноплановий і багатоаспектний творчий доробок В.О. Сухомлинського складає 48 книг, 500 наукових статей, більш як 1500 оповідань і казок для дітей. На початок ХХІ століття вийшло 65 творів письменника тиражем близько 15 млн. примірників. Вони перекладені на 59 мов народів світу.
Найбільш відомі книги: «Серце віддаю дітям» (видана на 32 мовах світу, має 55 видань),«Народження громадянина»,«Павлиська середня школа»,«Як виховати справжню людину»,«Сто порад вчителеві», «Розмова з молодим директором школи», «Книга про любов» та інші.Переглядів: 778 | Додав: oland | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: