19:42
«Вбережи себе і своє здоров’я!»

Останнім часом серед підлітків почастішали випадки вживання жувальної суміші «НАСВАЙ». Так що це за виріб «насвай»?
«Насвай» (насибай, нас) – нікотиновмісний продукт, наркотик. Насвай – це маленькі зелені кульки, зерна з неприємним запахом і смаком. Одними із компонентів насваю є тютюн, курячий послід, клей, психотропні речовини та гашене вапно, тому його нескладно виготовити у домашніх умовах. Саме своєю доступністю та легкістю вживання цей продукт, який викликає легке запаморочення та помутніння в очах, приваблює підлітків.

З метою профілактики і недопущення вживання цього наркотику на виховній годині для студентів нашого коледжу відбулася інформаційно-просвітницька зустріч з працівниками поліції, фахівцями КП «Обласного центру громадського здоров’я», «Здорова Країна», яку організувала практичний психолог Галушко Олена Василівна.

Фахівці розповіли про негативні і жахливі симптоми вживання насваю, види залежностей та згубні наслідки, рекомендували дотримуватися здорового способу життя, займатися активно спортом, берегти і цінувати своє життя.

Працівники поліції роз’яснили про небезпеку і недопущення вживання небезпечної речовини, яка несе величезну загрозу для здоров’я, а також навели приклади порушників розповсюдження наркотиків, які були притягнені до адміністративної і кримінальної відповідальності.

Основними споживачами насваю є підлітки 13-15 років. В цілому, все це має досить сумний вигляд. Про його негативний вплив на здоров’я та високий ризик звикання більшість підлітків не здогадується. Втрата свідомості, захворювання ротової порожнини, зубів, стравоходу та онкологічні хвороби – наслідки вживання насваю.

Більшість підлітків, які вживають цей засіб тривалий час, в подальшому долучаються до наркотиків.

Нікотинова залежність

Оскільки основною активною речовиною насваю є тютюн, розвивається та ж нікотинова залежність. Ця форма тютюну більш шкідлива ніж курити цигарки, бо людина отримує велику дозу нікотину, особливо у зв’язку зі впливом вапна на слизову оболонку порожнини pота. Насвай викликає сильну наркотичну залежність!!!

Наркологи вважають, що в деякі порції насваю можуть додаватися інші наркотичні речовини, крім тютюну. Таким чином, розвивається не лише нікотинова залежність, але також і залежність від інших хімічних речовин.

Психотропна речовина

Насвай можна зарахувати до числа психотропних речовин. Його вжиток підлітками відбивається на їхньому психічному розвитку – знижується сприйняття і погіршується пам’ять, діти стають неврівноваженими. Споживачі повідомляють про проблеми з пам’яттю, постійний стан розгубленості. Наслідками вжитку стають зміни в особистості підлітка, порушується його психіка.

У дітей вживати насвай дуже швидко переходить у звичку, стає нормою. Незабаром підліткові хочеться вже більш сильних відчуттів. А якщо підліток купує для себе насвай так само легко, як жувальну гумку, то є ймовірність, що в найближчому майбутньому він спробує сильні наркотики.

Переглядів: 495 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: